Výstaviště Brno

Výstaviště v Brně je světoznámý výstavní areál, který zaujímá plochu zhruba 360 000 m². Tento impozantní komplex, ležící mezi kopci katastrálního území Brno – Pisárky, patří společnosti Veletrhy Brno a.s. Areál se pyšní bohatou historií a moderní infrastrukturou, což z něj činí ideální místo pro pořádání různorodých akcí jako výstavy, přehlídky, koncerty či veletrhy.

Reklama

Historie a architektura

Výstaviště Brno bylo otevřeno v roce 1928, a jeho architektura je příkladem meziválečné československé moderny. Hlavní dominantou areálu je pavilon A, který se svou skeleto-stěnovou konstrukcí stal ikonickou stavbou celého výstaviště. Při vstupu do areálu vás zaujme i sousoší “Pochodeň míru”, jejímž autorem je sochař Vincenc Makovský.

Kulturní a společenské akce

Výstaviště Brno se neomezuje pouze na výstavy a veletrhy. V průběhu celého roku areál hostí nespočet kulturních a společenských aktivit. Mezi nejvýznamnější patří koncerty významných světových hvězd, filmové festivaly a dokonce i divadelní představení na otevřených scénách. Každý rok se zde rovněž koná Mistrovství republiky v robotice, které přiláká mnoho technických nadšenců.

Veletrhy a expoziční prostory

Největší akcí, kterou areál hostí, je Mezinárodní strojírenský veletrh, který přitahuje podnikatele a odborníky z průmyslu z celé Evropy. Další významné veletrhy zahrnují veletrhy informačních technologií, zdravotnické techniky a nábytku. Areál výstaviště je rozdělen do několika pavilonů, z nichž každý dokáže pojmout tisíce návštěvníků a stovky vystavovatelů.

Dopravní dostupnost a služby

Výstaviště se nachází na strategickém místě s výbornou dopravní dostupností. Leží blízko dálnice D1, což usnadňuje příjezd automobilisty. Pro ty, kteří preferují veřejnou dopravu, je areál propojen tramvajovými a autobusovými linkami brněnské MHD. Parkoviště s dostatečnou kapacitou umožňuje pohodlné parkování během velkých akcí. V oblasti služeb se návštěvníci mohou těšit na širokou nabídku gastronomických zařízení, kaváren a odpočinkových zón.

Reklama

Budoucnost a inovace

Do budoucna plánuje společnost Veletrhy Brno rozšíření a modernizaci některých částí areálu. Investice budou směřovat především do inteligentních technologií a zkvalitnění služeb pro návštěvníky i vystavovatele. Velký důraz je kladen na ekologickou udržitelnost a snižování energetické náročnosti celého komplexu.

Výstaviště Brno je tak místem, které spojuje tradici s inovací a historie zde kráčí ruku v ruce s moderní technologií.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu