Vysoká seč

Vysoká seč je jedním z mála vrcholů v Krušných horách, které se nacházejí nedaleko známého turistického města Boží Dar. Tento vrchol dosahuje nadmořské výšky 1006 metrů a jeho charakteristickým rysem je plochý vrcholek, který je ideálním výchozím bodem pro různé turistické aktivity.

Reklama

Ústecký kraj a Okres Chomutov

Tento krásný vrchol se nachází v Ústeckém kraji, konkrétně v okrese Chomutov. Region je známý svými nádhernými přírodními scenériemi a pestrou flórou a faunou. Oblast je snadno dostupná a je ideálním místem pro turistiku a outdoorové aktivity.

Nově osázený lesní porost

V minulosti byla Vysoká seč pokryta monokulturou smrků, která byla nedávno vykácena. Nyní je vrcholek nově osázen smíšeným lesním porostem, který zahrnuje javor, smrk a borovici. Tento krok byl učiněn za účelem zvýšení biodiverzity a odolnosti lesa proti různým chorobám a škůdcům. Pro milovníky přírody a lesů je to příležitost vidět, jak smíšený les postupně roste a mění se.

Turistické zajímavosti

Pokud plánujete návštěvu Vysoké seče, můžete se těšit na různé turistické zajímavosti, které okolí nabízí. Nedaleký Boží Dar je jedním z nejvýše položených městeček v České republice a nabízí řadu turistických tras a cyklostezek. V zimě se oblast mění na ráj pro lyžaře s mnoha běžeckými tratěmi a sjezdovkami.

Aktivity a možnosti

Na Vysoké seči si každý návštěvník přijde na své. Lze se vydat na nenáročné procházky po vrcholu, podniknout delší turistické túry po okolních kopcích, nebo si jen užívat klidu a krásných výhledů. Místo je vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro náročnější turisty, kteří hledají klid a přírodu.

Reklama

Ať už jste zkušený turista nebo nováček, Vysoká seč má co nabídnout. Přijďte a objevujte krásy Krušných hor!

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu