Vysoká (Novohradské hory)

Vysoká, nacházející se v Novohradských horách, je desátým nejvyšším vrcholem tohoto pohoří a zároveň nejvyšším bodem okresu České Budějovice. S nadmořskou výškou 1032 metrů představuje významný turistický cíl pro milovníky přírody i horolezce.

Reklama

Geografická poloha

Vysoká leží v Jihočeském kraji, v malebné části Novohradských hor. Tato oblast je známá svými rozsáhlými lesy, klidným prostředím a především skvělými výhledy, které poskytuje každému návštěvníkovi. Vysoká je jedinečná nejen svou výškou, ale také tím, že je nejvyšším bodem v celém okrese České Budějovice.

Turistické atrakce

Pro návštěvníky je připraveno hned několik turistických tras, které vedou skrze husté lesy a poskytují nádherné panoramatické výhledy na okolní krajinu. Mezi oblíbené aktivity patří pěší turistika, horská cyklistika a v zimním období běžkování. Během výletu můžete obdivovat bohatou flóru a faunu této oblasti, která je součástí chráněné krajinné oblasti Novohradské hory.

Při výstupu na Vysokou mohou turisté navštívit také několik zajímavých míst, jako jsou historické památky v nedalekých vesnicích nebo přírodní rezervace, které chrání vzácné druhy rostlin a živočichů.

Fauna a flóra

Okolí Vysoké je domovem mnoha druhů rostlin a živočichů. Mezi nejzajímavější patří například různé druhy orchidejí, které lze spatřit na loukách kolem vrcholu. Co se fauny týče, v lesích často narazíte na srnce, různé druhy ptáků a občas i na divoké prasata. Pro milovníky přírody je tato oblast opravdovým rájem na zemi.

Reklama

Dostupnost

Vysoká je přístupná několika turistickými trasami, které vedou z různých částí Novohradských hor. Nejčastější výchozí body jsou vesnice jako Pohoří na Šumavě nebo Horní Stropnice. Pro ty, kteří upřednostňují delší procházky, je ideální vycházka z města Nové Hrady, která nabízí krásný pohled na celý pohoří a početné přírodní krásy.

Historické památky

Na svých cestách kolem Vysoké můžete také narazit na různé památky z minulosti. Nedaleko se nacházejí zříceniny středověkých hradů, které vypráví zajímavé příběhy o historii tohoto kraje. Nejen milovníci přírody, ale i nadšenci do historie si tak přijdou na své.

Vysoká tedy není jen vysoký bod na mapě, ale skutečný skvost v Novohradských horách, který láka návštěvníky z širokého okolí svou krásou, historií a nepřebernými možnostmi k aktivnímu odpočinku.

Reklama
Reklama
Reklama
Zavřít reklamu