Vyhlídková věž katedrály sv. Bartoloměje Plzeň

Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni je známou městskou dominantou. Věž je vysoká úctyhodných 102 metrů a nabízí nádherný výhled na historické centrum města i okolní krajinu. Plzeňská katedrála se nachází v Plzeňském kraji, konkrétně v Okrese Plzeň-město. Tato památka je ideálním turistickým cílem pro milovníky historie, architektury a jedinečných vyhlídek.

Reklama

Historie katedrály

Stavba katedrály sv. Bartoloměje začala koncem 13. století a byla dokončena ve 16. století. Katedrála je zasvěcena svatému Bartoloměji a je jedním z nejvýznamnějších gotických kostelů v České republice. V roce 1993 byla povýšena na katedrálu Plzeňské diecéze. Ojedinele vysoká věž katedrály byla ve své době symbolem bohatství a moci města Plzně.

Architektonické prvky

Katedrála sv. Bartoloměje je známá svou gotickou architekturou, která zahrnuje typické prvky, jako jsou lomené oblouky, vysoká okna s vitrážemi a klenuté stropy. Výrazným prvkem je také interiér s bohatě zdobeným hlavním oltářem a nádhernými freskami. Jedním z nejstarších dochovaných prvků je kamenný kříž z 14. století, který se nachází v presbytáři.

Vyhlídková věž

Věž katedrály, která se tyčí do výšky 102 metrů, je druhou nejvyšší kostelní věží v České republice. Návštěvníci, kteří se odváží vystoupat na vyhlídkovou plošinu, budou odměněni nádherným panoramatickým výhledem na celou Plzeňskou pahorkatinu. Trasa na věž zahrnuje více než 300 schodů, ale pohled z vrcholu na město a jeho okolí stojí za veškerou námahu.

Doporučení pro návštěvníky

Pro ty, kteří plánují navštívit katedrálu sv. Bartoloměje, doporučujeme si vyhradit dostatek času nejen na prohlídku věže, ale i na prozkoumání samotného interiéru a okolních historických budov. V blízkosti katedrály se nachází také plzeňské pamětihodnosti, jako jsou Velká synagoga a Plzeňské historické podzemí. V průběhu roku se zde konají různé kulturní a náboženské akce, které obohatí návštěvu.

Reklama

Plzeňská katedrála sv. Bartoloměje je nejen místem zbožnosti, ale také významným turistickým cílem s bohatou historií a úchvatnými výhledy, které lákají návštěvníky z celé České republiky i ze zahraničí.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu