Vodní zámek Blatná

Vodní zámek Blatná se nachází asi 95 kilometrů směrem na jih od Prahy. Je to malebný zámek obklopený vodními příkopy, který má bohatou historii sahající až do 13. století. První písemná zmínka o “blatném hradě” pochází z roku 1235. Nachází se v Jihočeském kraji, konkrétně v okrese Strakonice.

Reklama

Historie a architektura

Zámek Blatná byl původně gotickou pevností uprostřed bažin, která měla za úkol chránit region před nepřáteli. Později byl přestavěn v renesančním stylu a do současné podoby byl formován během barokní éry. Majitelé zámku se často měnili, přičemž každá rodina zanechala na stavbě svou stopu.

Interiéry a expozice

Návštěvníci si mohou prohlédnout nádherně zachovalé interiéry z 18. a 19. století. Zámek disponuje bohatou sbírkou historického nábytku, obrazů a uměleckořemeslných předmětů. Mimo jiné je zde také kaple, která je vyzdobena freskami a sochami barokních mistrů.

Okolí zámku

Vodní zámek Blatná není jen o samotné budově. Obklopují ho krásné zahrady a park, které byly založeny už v 18. století. Park je známý pro své okrasné rybníky a množství dendrologických zajímavostí. Je zde také obora, kde můžete zahlédnout volně se pohybující muflony a daňky.

Aktivity pro návštěvníky

Kromě prohlídek interiéru zamku, mohou návštěvníci využít i řadu dalších aktivit. Pravidelně jsou zde pořádány kulturní a společenské akce, včetně divadelních představení a historických reenactmentů. V místním infocentru si lze zapůjčit loďky a projet se po vodních příkopech, které obklopují zámek.

Reklama

Doprava a dostupnost

Zámek Blatná je snadno dostupný autem i veřejnou dopravou. Ze Strakonic se sem dostanete za krátkou chvíli a cesta z Prahy trvá zhruba hodinu a půl. U zámku je k dispozici parkoviště, stejně jako restaurace a kavárna.

Ubytování v okolí

Pro ty, kteří chtějí zůstat déle a prozkoumat okolní region, je v blízkosti několik možností ubytování. Od stylových penzionů po luxusní hotely, každý si zde najde své.

Vodní zámek Blatná je jedním z nejpůsobivějších historických míst v České republice a nabízí něco zajímavého pro každého návštěvníka, ať už jste milovník historie, přírody nebo kulturních akcí.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu