Vodní nádrž Vrané nad Vltavou

Vodní nádrž Vrané nad Vltavou se nachází ve Středočeském kraji, v okresu Praha-západ, a je součástí známé vltavské kaskády. Tato přehrada, která byla postavena mezi lety 1930 a 1936, byla vytvořena s cílem regulovat průtok Vltavy a slouží jako poslední článek v této kaskádové soustavě, nejblíže k hlavnímu městu Praze.

Reklama

Geografické a technické údaje

Přehrada se nachází ve výšce 195 metrů nad mořem a dosahuje maximální hloubky 10,5 metru. Tento technický zázrak se pyšní možností regulace hrozby záplav pro hlavní město i pro další obce podél toku řeky.

Turistické zázemí

Vodní nádrž Vrané nad Vltavou nabízí návštěvníkům mnohé aktivity. Díky své poloze je snadno dostupná jak z Prahy, tak z okolních měst. V létě se kolem nádrže rozprostírají různé pláže a rekreační zařízení, kde si návštěvníci mohou užít koupání, rybaření nebo plavbu na loďkách.

Významné okolí

Vránkovská nádrž není jen technický zázrak, ale i místo s bohatou přírodou a kulturou. Blízko přehrady se nachází přírodní rezervace a turistické stezky, které nabízejí krásné výhledy a přírodní scenérie. Polní cesty a lesní stezky jsou oblíbené mezi cyklisty a turisty.

Zajímavost: Vodní dílo je i důležitou součástí místního ekosystému, kde žije mnoho druhů ptáků a vodních živočichů. Milovníci přírody zde mohou zahlédnout volavky, kormorány a dokonce i méně běžné druhy, které zde nacházejí svá útočiště.

Reklama

Tip na výlet: Při návštěvě Vrané nad Vltavou nezapomeňte zavítat i na blízké rozhledny, které nabízejí nádherné pohledy na řeky, přehradu a okolní krajinu.

Vodní nádrž Vrané nad Vltavou je jedním z klíčových prvků nejenom pro regulaci vodního toku Vltavy, ale také pro svou přitažlivost pro turisty a milovníky přírody. Toto místo si rozhodně zaslouží návštěvu a nabídne Vám mnoho nezapomenutelných zážitků.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu