Vodní nádrž Trnávka

Přehrada na řece Trnávce, často označovaná jako vodní nádrž Želiv, se nachází v malebném kraji Vysočina. Vodní nádrž leží v okrese Pelhřimov a nabízí návštěvníkům bohatou paletu přírodních a kulturních zážitků. Jedná se o vodní plochu, která se nachází v nadmořské výšce 412 metrů.

Reklama

Historie a význam

Přehrada byla vybudována za účelem regulace vodních toků a ochrany před povodněmi. Zároveň slouží jako zásobárna vody a zdroj pro místní hydroelektrárnu. Pro obyvatele kraje Vysočina je rovněž významným rekreačním místem, které přitahuje návštěvníky svými klidnými vodami a krásnou okolní krajinou.

Okolí a přírodní krásy

Vodní nádrž je obklopena hustými lesy a malebnými vesnicemi, které tvoří ideální prostředí pro pěší turistiku a cykloturistiku. Kolem nádrže vede několik značených tras, které nabízejí nádherné výhledy na vodní plochu a okolní přírodu.

Toto místo je ideální pro milovníky přírody, kteří si mohou užívat procházky po lesních cestách, sbírat houby nebo jednoduše relaxovat u vody. Při návštěvě mohou turisté narazit na různé památky a historické objekty, které jsou rozesety po celém okolí.

Sportovní a rekreační aktivity

Vodní nádrž Trnávka je díky své ploše vyhledávanou lokalitou pro různé vodní sporty, jako je například plavání, windsurfing nebo rybaření. Vodní plocha poskytuje možnost klidného rybolovu, kde rybáři často loví kapry, štiky nebo sumce.

Reklama

V letních měsících se zde také pořádá řada kulturních a sportovních akcí, díky kterým se místo stává čím dál populárnějším mezi místními obyvateli i turisty. Milovníci adrenalinových zážitků se mohou těšit na různé vodní sporty nebo navštívit rekreační zařízení a kempinky, které se nacházejí v blízkosti nádrže.

Přístupnost a doprava

Vodní nádrž je snadno dostupná z větších měst jako je Pelhřimov, Humpolec nebo Havlíčkův Brod. V okolí se nachází několik parkovišť, kde mohou návštěvníci zanechat svá vozidla. Pro ty, kteří preferují hromadnou dopravu, existují různé autobusové spoje, které je dovezou do blízkých vesnic, odkud je k nádrži už jen kousek pěšky.

Návštěva Vodní nádrže Trnávka je skvělým cílem pro všechny, kdo hledají klid a krásu přírody, a zároveň ocení možnost aktivního vyžití v malebném prostředí kraje Vysočina.

Reklama
Reklama
Reklama
Zavřít reklamu