Vodní nádrž Rozkoš

Vodní nádrž Rozkoš se nachází v Královéhradeckém kraji v okrese Náchod, a je vyhledávaným místem pro rekreaci a vodní sporty. S nadsázkou ji místní turisté přezdívají “Východočeské moře,” protože svou rozlohou zaujímá čestné osmé místo mezi vodními nádržemi na území České republiky.

Reklama

Historie a charakteristika

Vodní nádrž Rozkoš byla vybudována na potoku v Rozkoši a její výška se pohybuje okolo 276 metrů nad mořem. Stavba této přehrady byla dokončena v roce 1972 s cílem sloužit nejen k ochraně před povodněmi, ale i jako zdroj vody pro okolní oblasti a pro zemědělské zavlažování. Díky své rozloze a poloze je dnes atraktivním cílem pro turisty.

Rekreační možnosti

Lze zde provozovat různé vodní sporty jako windsurfing, jachting nebo paddleboarding. Na břehu nádrže se nachází kempy a pláže vhodné pro koupání i odpočinek. Dokonalé podmínky pro rybolov lákají rybáře, kteří zde mohou ulovit různé druhy ryb, včetně kaprů a candátů.

Turistické atrakce v okolí

V okolí vodní nádrže Rozkoš se nachází mnoho dalších zajímavých míst k návštěvě. Nedaleko se rozkládá město Náchod s historickým zámkem, který je významným kulturním centrem regionu. Milovníci pěší turistiky mohou využít blízkost Broumovských stěn nebo Orlických hor, kde se nachází množství značených turistických stezek.

Přírodní krásy

Vodní nádrž Rozkoš je také rájem pro milovníky přírody a ornitology. Na břehu nádrže a v přilehlých mokřadech hnízdí řada ptačích druhů a celé území je součástí přírodní rezervace. Během jarního a podzimního tahu zde mohou návštěvníci pozorovat tisíce tažných ptáků.

Reklama

Vodní nádrž Rozkoš tak přináší pestrou škálu aktivit a turistických atrakcí pro všechny věkové kategorie a je oblíbeným cílem nejen pro obyvatele Královéhradeckého kraje, ale i pro návštěvníky z celého Česka.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu