Vodní nádrž Lipno II

Vodní nádrž Lipno II je fascinující lokalita nacházející se v Jihočeském kraji, konkrétně v okrese Český Krumlov. Tato menší přehrada slouží jako klíčový prvek pro vyrovnávání odtoku z elektrárny v Lipně I, čímž se zajišťuje stabilní průtok vody v řece Vltavě. Je obklopena malebnou krajinou Šumavy, což přidává místu na jeho atraktivitě.

Reklama

Atrakce a přírodní krása

Návštěvníky zde čeká nejen technická zajímavost v podobě samotné nádrže, ale také mnoho turistických stezek a cyklotras, které vedou nádhernou šumavskou scenérií. Tato oblast je ideální pro milovníky přírody, kteří si chtějí užít klid a krásu jihočeské přírody.

Vodní aktivity a rybaření

Díky své poloze a čisté vodě je nádrž Lipno II oblíbeným místem pro různé vodní sporty, jako je kanoistika a paddleboarding. Rybáři zde také najdou své útočiště, neboť nádrž je bohatá na různé druhy ryb, což z ní činí ideální místo pro sportovní rybolov.

Historie a technická zajímavost

Přehradní nádrž Lipno II byla vybudována jako součást komplexního systému vodního hospodářství vedle Lipna I, které je největší vodní plochou v České republice. Její vznik byl nezbytný pro efektivní regulaci vodních toků a využití vodní energie. S výškou hladiny 562 metrů nad mořem se jedná o důležitý bod v systému elektráren a vodních nádrží v tomto regionu.

Zázemí a dostupnost

Vodní nádrž Lipno II je snadno dostupná ze sousedního města Vyšší Brod, které se nachází v blízkosti hranice s Rakouskem. Vyšší Brod je známý svým cisterciáckým klášterem, který je také turistickou atrakcí. Díky tomu je návštěva Lipna II vhodná jak pro milovníky přírody, tak i pro ty, kteří rádi objevují kulturní dědictví.

Reklama

Návštěvníci si mohou užít nejen krásné výhledy a bohaté možnosti rekreace, ale i pohodlný přístup a zázemí, které tuto přehradu činí ideálním místem pro jednodenní výlety i delší pobyty.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu