Vodní nádrž Koryčany

Vodní nádrž Koryčany na řece Kyjovce se rozprostírá v malebném pohoří Chřiby, nedaleko Stupavy. Toto klidné místo je obklopeno rozlehlými lesy a nabízí ideální útočiště pro milovníky přírody, turistiky i rybolovu.

Reklama

Umístění a okolí

Nádrž se nachází ve Zlínském kraji, konkrétně v okrese Kroměříž, v těsné blízkosti města Koryčany. Poloha v nadmořské výšce 305 metrů zajišťuje příjemné klima a krásné výhledy do okolní krajiny. Koryčany jsou také výchozím bodem pro řadu turistických a cyklistických tras.

Přírodní krásy

Vodní nádrž je obklopena hustými lesy a loukami, které jsou bohaté na místní flóru a faunu. V letních měsících je toto místo ideální pro pikniky a pěší túry, zatímco v zimě láká běžkaře. Nádrž samotná je oblíbeným místem pro rybáře, kteří zde mohou chytit různé druhy ryb.

Historie a účel

Vodní nádrž Koryčany byla vybudována jako zásobárna vody a jako ochrana před povodněmi. Místní obyvatelé a návštěvníci ji však rychle přijali jako oblíbené rekreační místo. Díky své kapacitě a strategickému umístění sehrává důležitou roli v udržování vodního režimu oblasti.

Aktivity a turistika

Kolem nádrže vede několik turistických tras, které nabízejí nádherné pohledy na krajinu Chřibů. Populární je turistická stezka vedoucí z Koryčan kolem nádrže až do Stupavy. Tato trasa je vhodná pro všechny věkové kategorie a není příliš náročná.

Reklama
  • Turistika: Značené trasy pro pěší turistiku.
  • Rybolov: Oblíbená destinace pro rybáře.
  • Cyklistika: Cyklostezky vedoucí přímo kolem nádrže.
  • Fotografování: Malebná krajina vhodná pro fotografy.

Praktické informace

Pro návštěvníky je k dispozici několik informačních tabulí, které poskytují informace o historii nádrže a okolní přírodě. Nedaleko nádrže se nachází i menší parkoviště a odpočinkové místa s lavicemi. Pokud plánujete delší pobyt, ve městě Koryčany najdete různé možnosti ubytování a stravování.

Dostupnost

Nádrž je snadno dostupná autem i na kole. Z města Koryčany vede přímá cesta, která je pravidelně udržována. Pro ty, kteří preferují veřejnou dopravu, existují autobusové linky spojující Koryčany s většími městy v okolí.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu