Vodní nádrž Hostivař (Hostivařská přehrada)

Vodní nádrž Hostivař (Hostivařská přehrada) je jednou z nejvýznamnějších vodních ploch v Praze a rozhodně stojí za návštěvu. Tento rozsáhlý rekreační areál, který se rozprostírá na potoce Botič, zasahuje do třech pražských městských částí: Praha 11, Praha 15 a Praha – Petrovice. S plochou 42 hektarů a délkou vodní plochy přes 2,5 km se jedná o největší vodní nádrž v samotném hlavním městě.

Reklama

Rekreační možnosti

Nádrž nabízí široké spektrum rekreačních aktivit. V letních měsících je velmi oblíbeným místem ke koupání, přičemž maximální hloubka u výpustě přehrady činí úctyhodných 12 metrů. Kromě koupání zde můžete využít také možností vodních sportů, jako jsou kanoistika nebo paddleboarding. Na březích přehrady se nachází několik pláží, včetně nudapláže pro příznivce přírodního opalování.

Turistické a cyklistické trasy

Okolí přehrady je protkáno několika turistickými a cyklistickými trasami, které vás provedou krásnou přírodou Hostivařského lesoparku. Tyto trasy jsou vhodné pro všechny věkové kategorie a poskytují ideální místo pro rodinné výlety, jogging i nordic walking. Lesopark je domovem mnoha druhů rostlin a živočichů, a proto je to skvělé místo pro milovníky přírody a ornitology.

Revitalizace a infrastruktura

V letech 2010 až 2012 prošla Hostivařská přehrada rozsáhlou revitalizací, která obnovila a zlepšila kvalitu její vody a okolní infrastrukturu. V současné době zde najdete několik udržovaných piknikových míst, dětská hřiště a sportoviště. Pro hladové návštěvníky je k dispozici několik občerstvení a restaurací, kde si mohou dopřát něco dobrého k jídlu a pití.

Kulturní a společenské akce

Hostivařská přehrada také pravidelně hostí různé kulturní a společenské akce. Konají se zde koncerty, letní kina i různé sportovní události, které často přitáhnou velké množství návštěvníků. Tyto akce dodávají nádrži jedinečnou atmosféru a zvyšují její celkovou atraktivitu pro turisty i místní obyvatele.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu