Vodní nádrž Barbora

Vodní nádrž Barbora, nacházející se nedaleko obce Oldřichov v Ústeckém kraji, je fascinujícím příkladem přeměny industriální oblasti v malebnou turistickou destinaci. Tato vodní plocha vznikla zatopením jámy po těžbě hnědého uhlí a dnes slouží jako oblíbené místo pro odpočinek a rekreaci.

Reklama

Geografie a přístupnost

Vodní nádrž Barbora se rozprostírá na okraji obce Jeníkov v okrese Teplice, v nadmořské výšce 246 metrů nad mořem. Je snadno dostupná jak autem, tak veřejnou dopravou. Oblast okolo nádrže je obklopena krásnou krajinou, která nabízí návštěvníkům možnost procházek a pikniků v přírodě.

Aktivní odpočinek

Pro milovníky vodních sportů je Barbora doslova rájem. Návštěvníci zde mohou provozovat různé aktivity jako je plavání, windsurfing, či paddleboarding. Díky čisté vodě a upraveným plážím je nádrž oblíbená i mezi rodinami s dětmi. V letních měsících se zde pořádají různé kulturní a sportovní akce, které lákají množství turistů.

Turistické zajímavosti a vybavení

Okolí nádrže nabízí také několik tras pro pěší turistiku a cykloturistiku. Pro ty, kdo hledají klid a relaxaci, je zde několik vyhlídkových míst, odkud je nádherný výhled na celé jezero a okolní krajinu. K dispozici jsou také vybavená odpočinková místa, kde si můžete vychutnat piknik nebo se jen kochat pohledem na vodní plochu.

Historie místa

Historie Vodní nádrže Barbora je úzce spjata s těžebním průmyslem oblasti. Po ukončení těžby hnědého uhlí došlo k postupnému zatopení jámy a vznikla tak tato nádherná vodní plocha. Tento proces přeměny industriální krajiny v rekreační oblast je ukázkovým příkladem revitalizace krajiny po těžbě.

Reklama

Vodní nádrž Barbora se tak stala nejen místem pro rekreaci a odpočinek, ale také příkladem, jak lze úspěšně využít bývalé těžební plochy k prospěchu celé komunity. Foto k tomuto článku pochází od Pavla Vondry a je dostupné na Wikipedii pod licencí CC BY-SA 4.0.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu