Velká Mokrůvka

Velká Mokrůvka je neobyčejným cílem pro všechny milovníky přírody a horských výšlapů. Tento majestátní vrchol, který se nachází ve střední Šumavě, nabízí překrásné výhledy na okolní krajinu. Velká Mokrůvka, s nadmořskou výškou 1369 metrů, dominuje okresu Klatovy a je také nejvyšším bodem celého Plzeňského kraje.

Reklama

Poloha a přírodní krásy

Velká Mokrůvka tvoří přirozenou hranici mezi Českou republikou a Německem (Bavorskem). Okolní oblast je bohatá na přírodní památky, a proto není divu, že je velmi populární mezi turisty i místními. Na svazích hory se rozkládají husté lesy, které jsou domovem pro různé druhy flóry i fauny. Z tohoto místa je možno obdivovat nejen hluboké lesy, ale i nekonečné šumavské pláně, které jsou často zahalené mlhou, což přidává krajině magický nádech.

Turistické trasy a výlety

Pro turisty jsou zde k dispozici dobře značené trasy, které vás provedou nejkrásnějšími místy této oblasti. Jednou z nejpopulárnějších tras je přechod přes Knížecí pláně, odkud je možné spatřit například jezerní slať – malou, avšak velmi malebnou slatinnou oblast, která je ideálním místem k odpočinku a pozorování přírody.

Okolní památky a zajímavosti

V blízkosti vrcholu se nachází několik významných míst, která stojí za návštěvu. Jedním z nich jsou právě zmíněné Knížecí pláně, které bývaly kdysi místem osídleným šumavskými kolonisty. Tato oblast je dnes opuštěná a dodává zvláštní pocit návratu do minulosti. Dále si můžete prohlédnout také několik historických bodů, jako jsou staré hraniční kameny, které zůstaly jako tiché svědky dob minulých.

Pro milovníky fotografie nabízí Velká Mokrůvka nespočet příležitostí k zachycení dechberoucích panoramat. Je třeba zmínit, že nejlepší čas pro výstup je brzy ráno nebo v pozdním odpoledni, kdy slunce vytváří nádherné světelné efekty na krajině kolem.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu