UNESCO: Český Krumlov

Český Krumlov, situovaný v malebném Jihočeském kraji, je ikonické město, které láká návštěvníky svou unikátní atmosférou a bohatou historií. Toto okouzlující město, ležící na levém břehu řeky Vltavy, bylo již roku 1992 zařazeno na Seznam světového dědictví UNESCO, a to díky svému dokonale zachovalému středověkému jádru a impozantnímu zámku, který se tyčí nad městem.

Reklama

Historické jádro města

Centrum Českého Krumlova je opravdovým klenotem, kde se historie snoubí s živou současností. Na malebných uličkách dlážděných kamenem jsou rozesety gotické, renesanční a barokní domy, které vyprávějí příběhy bohaté minulosti. Dominantou města je zámecký komplex, který se svou rozlohou řadí k největším v České republice. Zámek s překrásnými zahradami, jedinečným barokním divadlem a věží nabízí nezapomenutelný výhled na celé město.

Plášťový most a Latrán

Návštěvníci by si neměli nechat ujít ikonický Plášťový most, který spojuje zámek s okolními budovami. Tento most je charakteristický svými arkádami a nabízí fascinující výhledy na město i na řeku Vltavu. Další významnou částí města je čtvrť Latrán, která je plná historických budov a půvabných ulic, kde si návštěvníci mohou vychutnat autentickou atmosféru města.

Turistické zajímavosti

Kromě samotného historického jádra nabízí Český Krumlov řadu dalších zajímavostí. Mezi nejvýznamnější patří Egon Schiele Art Centrum, kde jsou vystaveny díla tohoto významného rakouského malíře, který zde kdysi pobýval. Město je také známé svou bohatou kulturní nabídkou, včetně pravidelných festivalů, jako je Českokrumlovský mezinárodní hudební festival, který přitahuje hudebníky a milovníky hudby z celého světa.

Další aktivity

Pro turisty hledající aktivnější výlety nabízí Český Krumlov různé outdoorové aktivity. Příležitost ke splavení Vltavy na kánoi nebo raftech, návštěva nedalekého Schwarzenberského kanálu nebo výlety do okolních lesů a hor jsou jen některé z možností.

Reklama

Český Krumlov je skutečně jedinečným místem, kde každý kout nabízí nové objevy a některé z nejkrásnějších historických památek České republiky. Toto město spojuje krásu přírody s historickým dědictvím a kulturním vyžitím, což z něj činí nezapomenutelný cíl pro každého návštěvníka.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu