Tichánkova rozhledna

Tichánkova rozhledna, která se nachází v Libereckém kraji v okrese Semily, je unikátní památkou a jednou z nejstarších rozhleden na našem území. Postavena byla již v roce 1911 a jejím domovem je malebné město Lomnice nad Popelkou na Ještědsko-kozákovském hřbetu. Rozhledna se tyčí do výšky 879 metrů nad mořem a nabízí návštěvníkům dechberoucí výhledy na okolní krajinu.

Reklama

Historie a architektura

Stavba rozhledny byla zahájena v roce 1910, a to z iniciativy místního turistického spolku. Oficiální otevření proběhlo o rok později, kdy se rozhledna stala oblíbeným cílem pro turisty i místní obyvatele. Konstrukci tvoří unikátní kombinace kamene a dřeva, která dodává stavbě osobitý šarm a historický nádech.

Výhled a okolí

Jednou z hlavních atrakcí Tichánkovy rozhledny jsou nádherné panoramatické výhledy, které se z ní naskýtají. Za dobré viditelnosti můžete spatřit Krkonoše, Jizerské hory a dokonce i vzdálený masiv Králického Sněžníku. Okolí rozhledny je ideální pro pěší turistiku a poskytuje množství nádherných výletních tras různých náročností.

Turistické a rekreační možnosti

Pro ty, kteří milují přírodu a aktivní odpočinek, nabízí Tichánkova rozhledna a její okolí řadu možností. Kromě pěších tras je oblast populární také mezi cyklisty, kteří ocení místní cyklostezky vedoucí přes malebné vesnice a lesy.

Své návštěvníky láká i v zimním období, kdy se zde nabízí skvělé podmínky pro běžecké lyžování. V obci Lomnice nad Popelkou se navíc nachází několik historických památek a kulturních zařízení, která stojí za návštěvu po výletě na rozhlednu.

Reklama

Kulturní památka a současné využití

Tichánkova rozhledna je zapsána jako kulturní památka a je pod ochranou Ministerstva kultury. Díky pravidelné údržbě a péči o stavbu se zachovala v téměř původním stavu a nadále přitahuje milovníky historie a architektury.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu