Stvořidla

Stvořidla je jedno z nejkrásnějších a nejdivočejších míst na řece Sázavě, nacházející se mezi městy Světlá nad Sázavou a Ledeč nad Sázavou. Název Stvořidla odkazuje na kamenitý úsek řeky, který je vyhledáván milovníky divoké přírody a vodních sportů.

Reklama

Kraj Vysočina

Stvořidla se nachází v malebné oblasti Kraje Vysočina, konkrétně v okrese Havlíčkův Brod. Tato lokalita je známá svou panenskou přírodou, kterou tvoří nejen klikatící se řeka s kamenitými peřejemi, ale také husté lesy a bohatá fauna a flóra. Turisté zde mohou zahlédnout vzácné rostliny a živočichy, což z této přírodní rezervace činí skutečný skvost.

Turistické zajímavosti

Stvořidla jsou oblíbeným cílem pro pěší turisty, cyklisty i vodáky. K dispozici je několik turistických stezek, které umožňují prozkoumat různé části rezervace. Pro ty, kdo by si chtěli odpočinout, jsou zde také možnosti kempování a piknikování. Řeka Sázava je ideální pro kanoistiku a rafting, přičemž peřeje a kamenité úseky poskytují dostatek adrenalinu pro zkušené vodáky.

Památky a přírodní památky

V blízkosti Stvořidel se nachází několik historických a přírodních památek, které stojí za návštěvu. Například zřícenina hradu Ledeč nad Sázavou, která nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Další zajímavostí je přírodní rezervace Želivka, která je domovem mnoha chráněných druhů rostlin a zvířat.

Kromě nádherné přírody a historických památek nabízí oblast kolem Stvořidel také bohaté možnosti pro aktivní odpočinek. Je to ideální místo pro rodinné výlety, romantické procházky či sportovní výzvy. Pokud hledáte únik od každodenního shonu a chcete si vychutnat krásy české krajiny, Stvořidla jsou tím pravým místem k návštěvě.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu