Středověké opevnění v Nymburku

Město Nymburk zaujme své návštěvníky i pozůstatky městských středověkých hradeb, které patří k jedněm z nejvýznamnějších památek této oblasti. V Nymburku najdete jedinečné pozůstatky gotického opevnění, které kdysi chránilo město před útoky nepřátel.

Reklama

Historie a architektura

Středověké opevnění v Nymburku bylo postaveno na konci 13. století a je významnou ukázkou gotické fortifikační architektury. Tyto hradby byly původně dlouhé přes dva kilometry a chránily město ze všech stran. Charakteristické cihlové hradby s cimbuřím byly doplněny o obranné věže a brány.

Dochované části hradeb

Dochované zbytky hradeb, které obklopovaly Nymburk, zahrnují především části v jižní a západní části města. Nejvýraznější je oblast kolem zmodernizovaného nymburského parku, kde si návštěvníci mohou prohlédnout několik věží a cimbuří, které byly pečlivě restaurovány.

Návštěvnické informace

Pro ty, kteří se chtějí ponořit do atmosféry středověku, je návštěva nymburských hradeb ideální volbou. Památka se nachází v blízkosti centra města, což je výhodné pro turisty. Hradby jsou volně přístupné po celý rok a můžete je snadno zahrnout do procházky historickým jádrem města.

Co vidět v okolí

Kromě fascinujících středověkých hradeb nabízí Nymburk i další turistické zajímavosti. Můžete navštívit například renesanční radnici, historickou židovskou synagogu nebo si užít romantickou procházku podél řeky Labe. Ve městě se také nachází několik muzeí a galerie, které přibližují bohatou historii a kulturu tohoto regionu.

Reklama

Tipy pro návštěvníky

  • Nejlepší čas návštěvy: Jaro a léto, kdy je počasí příznivé.
  • Vstupné: Většina hradeb je volně přístupná.
  • Průvodce: Doporučujeme si předem zjistit informace o možnostech prohlídek s průvodcem.
  • Parkování: K dispozici jsou parkovací místa v centru města.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu