Špičák (Železná Ruda)

Špičák je významná hora na Šumavě, v Přírodním parku Královský hvozd. Nedaleko odtud se rozprostírají dvě nejznámější vodní plochy na Šumavě – Černé a Čertovo jezero. Jihovýchodní svahy Špičáku dnes tvoří lesní průseky pro sjezdové tratě Ski areálu Špičák. Sjezdovky všech obtížností obsluhují talířové vleky, čtyřsedačková lanovka a dětské vleky s nízkým vedením lana.

Reklama

Turistická atrakce v srdci Přírodního parku Královský hvozd

Špičák, nacházející se v okrese Klatovy v Plzeňském kraji, je populární destinací pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Tento majestátní vrchol o nadmořské výšce 1185 metrů, je významnou dominantou šumavského pohoří. V bezprostředním okolí Špičáku se nacházejí známé vodní plochy – Černé a Čertovo jezero, které jsou ideálním cílem pro pěší turisty i fotografy.

Ski areál Špičák

Jihovýchodní svahy hory jsou domovem oblíbeného Ski areálu Špičák, který nabízí výborné podmínky pro lyžaře všech úrovní. Sjezdovky různé obtížnosti zde obsluhují moderní talířové vleky, kvůli rychlému a efektivnímu přepravování lyžařů. Hlavní atrakcí je však čtyřsedačková lanovka, která poskytuje nejen pohodlnou přepravu, ale i krásný výhled na okolní krajinu. Pro rodiny s dětmi jsou připraveny dětské vleky s nízkým vedením lana, což zajišťuje bezpečí a zábavu i pro nejmenší návštěvníky.

Letní aktivity

I v létě Špičák láká návštěvníky nejen svou krásnou přírodou, ale i řadou dobrodružných aktivit. Turistické stezky, které vedou lesním terénem, spojují Špičák s okolními vrcholy a jezery, což poskytuje skvělé možnosti pro pěší turistiku a cykloturistiku.

Historie a přírodní zajímavosti

Špičák a jeho okolí mají bohatou historii, která sahá až do 19. století, kdy se zde začaly rozvíjet rekreační aktivity. Příroda kolem hory je chráněna jako součást Přírodního parku Královský hvozd, což zaručuje zachování jejího unikátního ekosystému. Navíc, díky své poloze a výšce, poskytuje Špičák jedinečný pohled na šumavský kraj, který je zvlášť okouzlující při východu nebo západu slunce.

Reklama

šumavský kraj tak zůstává magnetem pro milovníky přírody po celý rok. Přijďte a objevte tento nádherný kout Česka plný dobrodružství a přírodních krás.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu