Soutěsky Kamenice (Hřensko)

Soutěsky Kamenice, nacházející se nedaleko Hřenska v Ústeckém kraji, jsou hlubokými kaňony formovanými ve strmých pískovcových skalách, jejichž výška dosahuje místy až 90 metrů. Tento fascinující přírodní útvar láká návštěvníky svou divokou krásou a možnostmi unikátních zážitků. Za Dolským mlýnem, který se nachází nedaleko, začíná soustava známých soutěsek – Ferdinandova, Divoká a Edmundova soutěska.

Reklama

#### Ferdinandova soutěska

Ferdinandova soutěska je první z těchto nádherných útvarů. Její název pochází z dob rakouského císaře Ferdinanda I. a nabízí turistům neskutečné pohledy na pískovcové skály, které se tyčí hrdě nad hladinou řeky Kamenice. Procházka touto soutěskou je procházkou v čase, kdy si člověk může představit, jak voda a vítr po staletí tvarovaly tyto monumentální skály.

#### Divoká soutěska

Další na trase je Divoká soutěska, která zaujme návštěvníky svou surovou a nespoutanou přírodou. Tato část soutěsek je dostupná jen díky pečlivě udržovaným chodníkům a dřevěným lávkám, které vedou přímo podél skály. Právě tady si člověk uvědomí, jak mocná a krásná příroda může být. Místy je cesta tak divoká, že návštěvníci musí využít pramic, aby překonali některé obtížně přístupné úseky.

Reklama

#### Edmundova soutěska

Edmundova soutěska, pojmenovaná podle knížete Edmunda Clary-Aldringena, je vrcholem této turistické stezky. Jedná se o nejnavštěvovanější část soutěsek, a to z dobrého důvodu. Kromě krásných výhledů a impozantních skal zde najdete i romantické vodopády a jeskyně. Návštěvníci mají možnost se projet na pramicích, čímž si mohou vychutnat jedinečnou atmosféru a nechat se unášet klidným proudem řeky.

#### Praktické informace

Pro všechny tyto soutěsky platí, že se zde odehrává pečlivě udržovaná turistická cesta, která zajišťuje bezpečnost a pohodlí všech návštěvníků. Doporučuje se vhodná turistická obuv, protože i ty nejlépe udržované chodníky mohou být vlhké a kluzké. Díky pečlivě udržované turistické infrastruktuře se sem mohou vydat nejen zkušení turisté, ale i rodiny s dětmi.

Reklama

Soutěsky Kamenice představují ideální cíl pro jednodenní výlet pro každého, kdo hledá únik před ruchem a shonem města a touží ponořit se do ticha a krásy přírody.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu