Sněžné věžičky

Vrchol Sněžné věžičky se pyšní svou dominantní polohou v Jizerských horách a patří mezi nejpůsobivější skalní útvary tohoto pohoří. Nachází se v Libereckém kraji, konkrétně v okrese Liberec, a je snadno dostupný z města Hejnice. Tato přírodní památka láká návštěvníky nejen svou krásou, ale i relativně nenáročným výstupem.

Reklama

Přírodní krása a jedinečnost

Sněžné věžičky se tyčí do výšky 1058 metrů nad mořem a představují fascinující skalní formaci, která je výsledkem dlouholetého zvětrávání a eroze. Na vrcholu vás čekají dechberoucí výhledy na okolní krajinu, které ocení každý milovník přírody a hor.

Typický vrchol Jizerských hor

Jizerské hory, do kterých Sněžné věžičky patří, se vyznačují svou syrovou krásou a množstvím skalních výchozů, lesů a potoků. Tento vrchol není výjimkou – turisté se mohou těšit na bohatou flóru a faunu, která je zde chráněna. Na skále můžete spatřit například různé druhy lišejníků a mechorostů, které se zde dobře přizpůsobily drsným horským podmínkám.

Historka a pověsti

Sněžné věžičky nejsou pouze nádherným přírodním útvarem, jsou také opředeny mnoha pověstmi. Místní lidé často vyprávějí příběhy o zjeveních a tajemných příhodách, které se zde udály. Jedna z nejznámějších pověstí mluví o tom, že zde v dávných dobách žili duchové strážící poklad ukrytý ve skalách.

Aktivity na vrcholu a v okolí

Návštěvníci Sněžných věžiček si mohou užít několik různých aktivit. Kromě turistiky a horolezectví jsou velice populární i cyklistické výlety. Přes Jizerské hory totiž vede několik značkovaných cyklotras, které nabízejí různé úrovně náročnosti. Zimní návštěvníci pak ocení, že oblast obklopují běžecké a sjezdové tratě.

Reklama

Praktické informace pro návštěvníky

Chystáte-li se navštívit Sněžné věžičky, je dobré vědět, že Hejnice jsou nejbližším výchozím bodem. Z tohoto města se dá pohodlně dostat k vrcholu po dobře značených turistických stezkách. Díky své dostupnosti patří Sněžné věžičky mezi oblíbené cíle nejen pro místní, ale i pro turisty z celé republiky. Při výstupu je důležité mít vhodnou obuv a sledovat počasí, protože horské klima může být nevyzpytatelné.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu