Sekvojovce v Michelském lese Praha

V Michelském lese v Praze objevíte na dětském hřišti dva obří exempláře sekvojovce, latinsky Sequoiadendron giganteum, které jsou jednou z největších atrakcí tohoto místa. Tyto majestátní stromy mohou dorůstat do výšky přes třicet metrů, čímž se řadí mezi největší stromy v oblasti. Michelský les je rozsáhlou zelenou plochou v hlavním městě Praha, která poskytuje nejen prostor pro oddech, ale nabízí i různé turistické zajímavosti a přírodní památky.

Reklama

Historie a význam

Sekvojovce mají svůj původ v Severní Americe, konkrétně v kalifornských horách Sierra Nevada. Do Evropy byly přivezeny v 19. století a rychle se staly oblíbenými stromy v botanických zahradách a parcích díky své impozantní výšce a dlouhověkosti. V Michelském lese byly tyto stromy vysazeny pravděpodobně na konci 20. století a dnes jsou jednou z hlavních atrakcí díky své neobvyklé velikosti a kráse.

Co očekávat při návštěvě

Při návštěvě Michelského lesa se nejen projdete krásnou přírodou, ale také se můžete zastavit přímo u sekvojovců, které vás ohromí svou velikostí. Stromy se nachází na dětském hřišti, což umožňuje rodinám s dětmi kombinovat odpočinek s poznáváním přírodních krás. Okolní les má dobře označené pěší trasy, takže se můžete projít a objevovat další části této přírodní památky.

Další atrakce a aktivity

Michelský les nabízí širokou škálu aktivit pro každého. Kromě obřích sekvojovců můžete navštívit i další přírodní zákoutí, rybníky a rozsáhlé louky. Pro sportovně založené návštěvníky je k dispozici několik cyklostezek a běžeckých tras. Během letních měsíců je les výborným místem pro pikniky a další venkovní aktivity s rodinou nebo přáteli.

Celý les je přístupný jak místním obyvatelům, tak turistům, což z něj činí ideální destinaci pro jednodenní výlety. Bez ohledu na roční období, Michelský les vždy nabízí klid a únik z ruchu velkoměsta. Pokud hledáte místo, kde se můžete nadechnout čerstvého vzduchu a užít si přírodu na dosah města, jsou sekvojovce v Michelském lese tou správnou volbou.

Reklama

Zajímavosti

Jednou z fascinujících vlastností sekvojovců je jejich kůra, která je velmi tlustá a odolná proti ohni. To umožňuje těmto stromům přežít mnoho desetiletí až několik set let. Když se dotknete kůry, zjistíte, že je měkká a spíše než kůru připomíná světlé houževnaté dřevo.

Navíc, když budete mít štěstí, můžete spatřit různé druhy ptactva, které si vybraly sekvojovce jako své domovy. Celkově vzato, návštěva Michelského lesa s jeho obřími sekvojovci je jedinečným zážitkem, který v sobě spojuje krásu přírody, poznávání a aktivní odpočinek.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu