Schwarzenberský pivovar

Schwarzenberský pivovar se nachází v malebné jihočeské obci Chýnov. Tento historický pivovar je jedním z nejstarších v České republice, byl totiž založen již v roce 1581. Postavit jej nechal Zdeněk Malovec z Chýnova, který tehdy vlastnil místní hrad.

Reklama

Historie a architektura

Pivovar je příkladem renesanční architektury a od svého vzniku prošel několika rekonstrukcemi, což se odráží na jeho vzhledu. Původní kamenné zdivo a tradiční střešní krytina dodávají pivovaru nezaměnitelný historický charakter.

Zajímavosti

V období své největší slávy zásoboval pivovar nejen místní obyvatele, ale také široké okolí kvalitním pivem. Zajímavostí je, že pivovar patří mezi ty, které se podařilo uchovat prakticky bez zásadních změn v původním architektonickém stylu. Návštěvníci si mohou prohlédnout staré pivovarské sklepy, kde se pivo kdysi skladovalo, a dozvědět se více o tradičních metodách výroby piva.

Co nabízí návštěvníkům

Pro milovníky historie a piva je Schwarzenberský pivovar skutečným rájem. Prohlídky s průvodcem odhalí tajemství starodávného pivovarnictví a návštěvníci mohou ochutnat i různé druhy piv, které jsou vyráběny podle původních receptur. V areálu pivovaru se také nachází malá pivovarská restaurace, kde si mohou návštěvníci vychutnat místní speciality.

Proč navštívit Schwarzenberský pivovar?

  • Jedinečná historická atmosféra.
  • Možnost ochutnat tradiční piva.
  • Prohlídky s průvodcem, které nabízejí hluboký vhled do tradičního pivovarnictví.
  • Malebné okolí Chýnova a Českomoravské vrchoviny.

Návštěva Schwarzenberského pivovaru je skvělou příležitostí, jak spojit poznávání historie s ochutnávkou kvalitních českých piv. Atmosféra starých zdí a neustálý kontakt s tradicí dělají z tohoto místa nezapomenutelný zážitek.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu