Rybník Nový Kravín

Rybník Nový Kravín, nacházející se v srdci Jihočeského kraje, je významnou vodní plochou o rozloze 27 hektarů. Jeho vody napájí Chotovinský potok, což vytváří ideální podmínky pro chov ryb. Vlastníkem a správcem tohoto rybníka je Rybářství Třeboň s.r.o., jedno z největších a nejstarších rybářství v České republice.

Reklama

Okolí a přístupnost

Rybník leží v malebné krajině okresu Tábor, konkrétně poblíž malebného městečka Turovec. Poloha v členité krajině Středočeské pahorkatiny s nadmořskou výškou 416 metrů dodává místu jedinečné kouzlo. Pro milovníky pěší turistiky je tento rybník atraktivním cílem, jehož návštěvu lze spojit s procházkou po okolních lesích a loukách.

Turistické zajímavosti

Okolí Rybníka Nový Kravín nabízí řadu turistických zajímavostí. V těsné blízkosti rybníka se nachází několik přírodních památek, které stojí za prozkoumání. Můžete zde spatřit typickou jihočeskou faunu a flóru, včetně celoročně hojného ptactva. Pro rybáře je Rybník Nový Kravín doslova rájem, kde si mohou vychutnat klid a ticho přírody a zároveň si vyzkoušet své rybářské dovednosti.

Činnosti a aktivity

Rybník Nový Kravín je primárně určen pro chov ryb, ale je i oblíbeným místem pro rekreační aktivity. Vedle rybolovu zde můžete podnikat i různé vodní sporty nebo si prostě jen užít piknik s rodinou u vody.

Majestátnost tohoto rybníka spočívá také v jeho roli v krajinotvorbě a ekologii, kde přispívá k regulaci vody a poskytuje útočiště pro mnoho druhů ryb, obojživelníků a vodního hmyzu. Navštivte Rybník Nový Kravín a ponořte se do klidného prostředí, které nabízí spojení s přírodou, odpočinek a nezapomenutelné zážitky.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu