Rybník Komorník

Na rozhraní lokalit České Kanady a Českomoravské vrchoviny, kde je krajina nesmírně romantická a malebná, můžete na svých toulkách přírodou zahlédnout rozsáhlou vodní plochu šedesáti hektarů rybníka Komorník. Vznik vodního rezervoáru se datuje do roku 1575, kdy jej založil místní hejtman Florian Pravětický z Radvanova. Rybník Komorník je rájem pro milovníky přírody, turistů a vodních sportů.

Reklama

Historie a vznik rybníka

Rybník Komorník byl založen v roce 1575, což jej řadí mezi starobylé vodní nádrže v Jihočeském kraji. Florian Pravětický z Radvanova, tehdejší hejtman a zakladatel tohoto vodního díla, vybudoval rybník nejen jako zásobárnu vody, ale také pro chov ryb, což bylo v té době velmi důležité pro obživu místních obyvatel.

Přírodní krásy a zážitky

Oblast kolem rybníka Komorník nabízí nespočet malebných zákoutí a přírodních scenérií. Romantické procházky po okolních lesích, houbaření či jenom klidné posezení u vody patří mezi oblíbené aktivity návštěvníků. Vodní plocha rybníka je lákadlem pro koupání a vodní sporty, k dispozici jsou dokonce i malé pláže vhodné pro letní relaxaci.

Fauna a flora

Rybník Komorník a jeho okolí jsou domovem pro pestrou škálu rostlin a živočichů. Můžete tu narazit na různé druhy ptáků, kteří zde hnízdí, stejně jako na vodní rostliny a ryby, které se v rybníku hojně vyskytují. Okolní lesy jsou bohaté na zvěř včetně srn, jelenů a menších savců.

Rekreační aktivity

Okolí rybníka je ideální pro všechny druhy rekreačních aktivit. Kolem vodní plochy vedou dobře značené turistické a cyklistické stezky, které vás provedou krásami České Kanady a Českomoravské vrchoviny. V letních měsících je rybník oblíbeným místem pro rybáře, kteří zde mohou ulovit různé druhy ryb.

Reklama

Ubytování a služby pro návštěvníky

Pro turisty, kteří se rozhodnou zůstat na delší dobu, je v okolí rybníka Komorník k dispozici několik možností ubytování, včetně kempů, penzionů a chat. V blízkosti se nachází základní služby jako restaurace a obchody, které zajišťují pohodlí návštěvníků.

Rybník Komorník s jeho historickým původem a nádhernou přírodou je ideálním místem pro odpočinek a aktivní dovolenou. Je to klenot Jihočeského kraje, který má co nabídnout každému milovníkovi přírody a historie.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu