Rozhledna Zelenkův kopec

Rozhledna Zelenkův kopec, nacházející se v Jihomoravském kraji v okrese Blansko, je dřevěná vyhlídková věž z roku 2006. Rozhledna stojí na vrcholu stejnojmenného kopce v Českomoravské vrchovině a dosahuje výšky 664 metrů nad mořem. Tato nenápadná, ale malebná rozhledna vás odmění nádhernými výhledy do okolní krajiny.

Reklama

O rozhledně

Vyhlídková věž, postavená z kvalitního dřeva, je vysoká 7 metrů. I když se může zdát, že není příliš vysoká, její umístění na vyvýšeném kopci zajišťuje široké panoramatické výhledy na okolní krajinu. Rozhlednu Zelenkův kopec naleznete nedaleko města Ústup, jednoho z malebných míst v této oblasti.

Co uvidíte?

Z vyhlídkové plošiny se můžete pokochat výhledem na malebné vesničky a přírodní scenérie Českomoravské vrchoviny. Za pěkného počasí lze vidět širé louky, lesy a vzdálené kopce, které dodávají celému výhledu půvab. Tento pohled je příkladem krásy a uklidňujícího vlivu jihomoravské krajiny.

Aktivity a zajímavosti

Rozhledna Zelenkův kopec je oblíbeným cílem nejen pro milovníky pěší turistiky, ale také pro cyklisty. Okolí rozhledny nabízí množství turistických tras, které vás provedou krásami Českomoravské vrchoviny. Pro ty, kteří si chtějí užít klid a přírodu, je to ideální místo k relaxaci.

Fotografování a pikniky

Díky nádherným panoramatickým výhledům je rozhledna také oblíbeným místem pro fotografy. Místní příroda a atmosféra jsou skvělým pozadím pro rovnováhu mezi lidskou stavbou a přírodním bohatstvím. V okolí věže je dostatek prostoru pro pikniky, takže si můžete přinést něco dobrého k jídlu a užít si den v přírodě.

Reklama

Jak se tam dostat

Rozhledna Zelenkův kopec je snadno dostupná. Pokud jedete autem, můžete zaparkovat v blízkosti Ústupu a pokračovat pěšky po značené turistické trase. Cestou vás očekávají krásné lesní stezky a návštěva rozhledny bude skvělým zakončením procházky. Pro ty, kteří upřednostňují cyklistiku, je kolem mnoho cyklostezek, které vás bezpečně dovedou až k rozhledně.

Nenechte si ujít příležitost navštívit Rozhlednu Zelenkův kopec a objevte jedinečné výhledy, které nabízí tento malebný kus jihomoravské krajiny.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu