Rozhledna Vyhlídka – Borová Lada

Rozhledna Vyhlídka – Borová Lada je oblíbeným místem turistů, kteří míří do Jihočeského kraje, konkrétně do okresu Prachatice. Byla zpřístupněna pro veřejnost již v roce 1996 a od té doby nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Reklama

Architektura a přístupnost

Tato dřevěná rozhledna, která je poměrně nenáročná na výstup, má pouze 14 schodů. To ji činí dostupnou i pro rodiny s malými dětmi nebo pro starší osoby, které chtějí pocítit spojení s přírodou bez větší námahy. Samotná konstrukce rozhledny harmonicky zapadá do malebné šumavské krajiny.

Lokalita a výhledy

Nachází se v chráněné krajinné oblasti Šumava, na okraji malebné obce Borová Lada. Stojí v nadmořské výšce 903 metrů, což poskytuje úchvatné výhledy na okolní hory, lesy a louky. Z vyhlídky je možné spatřit i některé významné vrcholy Šumavy, jako je například Boubín.

Turistické zajímavosti v okolí

Okolí rozhledny je plné dalších turistických atrakcí. V blízkosti se nachází Centrální Šumava, kde mohou návštěvníci objevovat bohatou faunu a flóru této oblasti. Mezi oblíbené aktivity patří pěší turistika, cykloturistika a v zimních měsících pak běžecké lyžování.

Tipy pro návštěvníky

Při plánování návštěvy rozhledny Vyhlídka – Borová Lada je dobré se vybavit pohodlnou obuví a dostatečným množstvím vody, zejména v letních měsících. Pro milovníky fotografie je tento výlet ideální příležitostí k zachycení dechberoucích panoramat.

Reklama

Dostupnost a parkování

Rozhledna je dobře dostupná autem i pěšky. Parkoviště se nachází ve vesnici Borová Lada a odtud je to jen krátká procházka k samotné vyhlídce. Příjemnou procházku lze absolvovat i z nedalekých turistických tras, které jsou dobře značené.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu