Rozhledna Vojtěchov

Mezi obcemi Vojtěchov a Kladno na malebném Chrudimsku se tyčí rozhledna Vojtěchov. Postavena byla v roce 2010 a od té doby láká návštěvníky svou jednoduchou, ale atraktivní konstrukcí. Tato 17 metrů vysoká rozhledna je vybavena třemi vyhlídkovými plošinami, z nichž nejvyšší se nachází 12 metrů nad zemí.

Reklama

Atraktivní lokalita v srdci přírody

Rozhledna je nádherně zasazena do krajiny Českomoravské vrchoviny. Je obklopena hustými lesy a rozlehlými loukami, které nabízejí klid a příležitost k relaxaci. Na své si přijdou milovníci turistiky a přírody, kteří hledají únik od každodenního shonu.

Stavební zajímavosti

Konstrukce rozhledny je zhotovena z kovu a dřeva, což jí dodává na stabilitě i estetice. Je přístupná po schodech, které jsou pevně ukotvené a poskytují bezpečný a pohodlný výstup až na nejvyšší plošinu.

Výhledy, které stojí za to

Z rozhledny se návštěvníkům naskýtají úchvatné panoramatické výhledy na okolní krajinu. Můžete zde vidět rozsáhlé lesy, malebná políčka a také blízké vrcholky Českomoravské vrchoviny. Všechna tato místa tvoří nádherný kolorit, který zůstane v paměti každého návštěvníka.

Užitečné informace pro turisty

Parkoviště se nachází v přilehlé obci, odkud vede značená turistická stezka přímo k rozhledně. Na své cestě narazíte také na několik odpočívadel, kde si můžete užít pohled na okolní krajinu a nasbírat síly. Rozhledna je přístupná celoročně a vstup je volný.

Reklama

Doplňkové aktivity

Pro ty, kteří by chtěli prozkoumat i další zajímavosti, je v okolí několik možností. Můžete navštívit například historické památky v nedalekém městě Hlinsko nebo se vydat na cyklistickou túru po chrudimském okrese. Celá oblast je také protkána sítí turistických stezek, které vedou přes přírodní i kulturní památky.

V každém roce se poblíž rozhledny také konají různé kulturní a společenské události, kterých se může zúčastnit každý návštěvník. Tyto akce často zahrnují regionální kuchyni, hudební vystoupení a různé sportovní aktivity pro rodiny s dětmi.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu