Rozhledna (vodojem) Ohrazenice

Rozhledna Ohrazenice, nacházející se v Libereckém kraji v okrese Semily, je 28 metrů vysoký železobetonový vodojem postavený v roce 2019. Tento unikátní turistický cíl nabízí návštěvníkům nejen krásnou panoramatickou vyhlídku, ale také zajímavý příběh moderní architektury a vodohospodářské techniky.

Reklama

Historie a Architektura

Rozhledna byla vybudována v roce 2019 jako součást vodohospodářského projektu a slouží také jako vodojem. Díky své výšce poskytuje nádherný výhled na okolní krajinu. Konstrukce rozhledny je vytvořena z železobetonu, což ji dává nejen pevnost, ale také moderní vzhled, který se harmonicky začleňuje do okolního prostředí.

Místo a Okolí

Ohrazenice u Turnova, kde se rozhledna nachází, je malá obec v srdci Libereckého kraje, která je známá svou malebnou přírodou a bohatou historií. Návštěvníci mohou využít tento výlet k prozkoumání dalších turistických zajímavostí v blízkém okolí, jako jsou například pískovcové skály v Českém ráji nebo historické město Turnov, které je centrem českého šperkařství.

Turistické Zajímavosti

Kromě nádherného výhledu na krajinu je rozhledna Ohrazenice také ideálním výchozím bodem pro pěší turistiku i cykloturistiku. Okolí nabízí několik značených turistických tras, které vedou skrze malebné přírodní rezervace plné lesů, luk a vodních toků. Při dobrém počasí mohou návštěvníci z vrcholu rozhledny obdivovat i panorama Krkonoš.

Praktické Informace

Rozhledna je otevřená po celý rok a vstup je volný. Nejlépe se k ní dostanete autem, které můžete zaparkovat na nedalekém parkovišti. Místo je vhodné i pro rodinné výlety, děti jistě ocení možnost vyšplhat se na rozhlednu a vychutnat si výhled. V okolních obcích naleznete několik možností ubytování a stravování, takže si můžete naplánovat i delší pobyt.

Reklama

Navštivte rozhlednu Ohrazenice a užijte si jedinečnou kombinaci moderní architektury a přírodních krás Libereckého kraje!

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu