Rozhledna U Obrázku (Starovičky)

Rozhledna U Obrázku je malebná dřevěná vyhlídková věž nacházející se v Jihomoravském kraji, konkrétně v okrese Břeclav. Tato sedmimetrová věž byla vztyčena v roce 2020 a nabízí návštěvníkům nádherný výhled na okolní vinice a krajinu. Je součástí vinařské cyklistické trasy Krajem André, což ji činí obzvláště atraktivní pro milovníky cyklistiky a vinařství.

Reklama

Konstrukce a umístění

Věž samotná je vyrobena ze dřeva a je vybavena krytým přístřeškem, který poskytuje návštěvníkům úkryt před nepříznivým počasím a možnost odpočinku. Malebná poloha rozhledny láká nejen turisty, ale i místní obyvatele, kteří si sem rádi zajdou na procházku.

Trasa Krajem André

Trasa Krajem André je známá mezi cyklisty a turisty především díky svým nádherným výhledům na vinařské oblasti. Rozhledna U Obrázku se tak stává přirozeným odpočinkovým místem pro všechny, kteří se vydají na tuto trasu. Několik kilometrů zdejších stezek nabízí jedinečnou možnost poznat nejen přírodní krásy, ale i chutě místního vína.

Turistické zajímavosti v okolí

Okolí rozhledny nabízí mnoho dalších atraktivních míst, která stojí za návštěvu. Jihomoravský kraj je známý svými vinicemi, historickými památkami a malebnými vesnicemi. Turisté si zde mohou užít návštěvu vinařských sklepů, kde mohou ochutnat typická moravská vína, nebo se vydat na procházku po okolních lesích a polích.

Doporučení pro návštěvníky

Pokud plánujete návštěvu Rozhledny U Obrázku, nezapomeňte si vzít pohodlnou obuv, vhodné oblečení dle počasí a dostatek vody. V letních měsících pak určitě využijete ochranu proti slunci. Ať už jste vášnivý cyklista, nebo milovník klidných procházek, toto místo vás nezklame a poskytne vám dokonalý zážitek z přírody a krucinálního Jihomoravského kraje.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu