Rozhledna Šibeniční vrch

V roce 2010 vyrostla na stejnojmenném vrcholu stavba vyhlídkové věže s názvem Šibeniční vrch. Stojí zhruba dvacet metrů od pozůstatků základů poutního kostelíku Panny Marie Lurdské.

Reklama

Okolí a přístup

Rozhledna Šibeniční vrch se nachází v malebném koutě Plzeňského kraje, konkrétně v okrese Domažlice. Tato turistická zajímavost zaujme nejen svou vyhlídkovou věží, ale i okolní krajinou, která je plná historických a přírodních krás. K rozhledně vede značená turistická trasa, která začíná v městečku Horšovský Týn a pokračuje přes malebnou Plzeňskou pahorkatinu.

Historické souvislosti

Vedle rozhledny můžete najít pozůstatky základů poutního kostelíku Panny Marie Lurdské, což dodává místu zvláštní historický nádech. Kostelík zde stál jako významné poutní místo, které lákalo návštěvníky z blízkého i vzdálenějšího okolí.

Architektura a výška

Rozhledna samotná měří 454 metrů nad mořem a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Konstrukce je moderní, avšak citlivě zasazená do přírodního prostředí, takže neruší celkový charakter místa. Na rozhledně jsou k dispozici informační tabule, které návštěvníkům poskytují zajímavé informace o historii a přírodních krásách oblasti.

Turistické zajímavosti

Okolí Šibeničního vrchu je bohaté na přírodní a historické památky. V blízkosti můžete navštívit také další rozhledny a turistické trasy, které vás zavedou do srdce Plzeňské pahorkatiny. Milovníci historie si přijdou na své při prohlídce nedalekých hradů a zámků, zatímco přírodovědci ocení bohatou flóru a faunu této oblasti.

Reklama

Pro všechny, kdo hledají unikátní kombinaci krásných výhledů, historie a přírodních zajímavostí, je rozhledna Šibeniční vrch ideálním cílem. Nejen že nabízí nepřekonatelné panoramatické výhledy, ale také propojuje minulost a současnost v jednom nezapomenutelném zážitku.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu