Rozhledna Panorama (Hamelika)

Rozhledna Panorama, často nazývaná Hamelika, je jednou z nejkrásnějších a nejstarších rozhleden v České republice. Nachází se v Mariánských Lázních, přibližně 20 minut chůze od centra města, na vrcholu Hamelika v nadmořské výšce 723 metrů. Rozhlednu obklopuje hustý les Slavkovského lesa, což z ní činí oblíbený cíl pro turisty a milovníky přírody.

Reklama

Historie a architektura

Rozhledna byla postavena v roce 1876 a patří mezi nejstarší rozhledny v regionu. Byla navržena v novogotickém stylu, což jí dodává jedinečný a romantický vzhled. Stojí na půdorysu osmistěnu a je vyrobena z železobetonu. Návštěvníci ocení i historické kamenné schodiště, které vede až na vrchol věže.

Zajímavá místa v okolí

Rozhledna se nachází v těsné blízkosti známého lyžařského areálu, který je hojně navštěvován nejen během zimy, ale i v létě, kdy je oblast ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. Okolí Mariánských Lázní nabízí také množství léčivých pramenů, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Co můžete vidět z rozhledny

Panorama z rozhledny nabízí úchvatné výhledy na město Mariánské Lázně, okolní lesy, a při dobré viditelnosti dokonce i na vzdálenější pohoří. Je to ideální místo pro fotografy a milovníky přírody, kteří si chtějí užít klid a krásu okolní krajiny.

Dostupnost a informace pro návštěvníky

Rozhledna Panorama je veřejně přístupná a je otevřena po celý rok. Parkování je možné v Mariánských Lázních, odkud vede značená turistická stezka přímo k rozhledně. Doporučuje se pevná a pohodlná obuv, zvláště pokud se při své návštěvě rozhodnete prozkoumat i okolní turistické trasy.

Reklama

Navštivte rozhlednu Panorama a objevte kouzlo jedné z nejkrásnějších rozhleden v České republice, která nabízí nejen historické zázemí, ale i jedinečné přírodní scenérie.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu