Rozhledna Nová Ves u Kdyně

Rozhledna Nová Ves u Kdyně je jedním z těch míst, která nejenže potěší milovníky výhledů, ale také dodají každému výletu špetku historie. Představte si malebnou dřevěnou stavbu, která se tyčí v nadmořské výšce 574 metrů na kraji malé vesnice v okrese Domažlice, v Plzeňském kraji. Byla vystavěna v roce 2012 a svou nadmořskou výškou a výškou samotné stavby sedm metrů zaručuje nádherné pohledy do okolí.

Reklama

Co můžete vidět z rozhledny?

Když vyšplháte na vrchol této dřevěné konstrukce, odhalí se Vám dechberoucí panoramata. Výhledy zasahují až po české a německé pohraničí, na jedné straně uvidíte lesnaté vrcholy Šumavy a na druhé krásnou zemědělskou krajinu s malebnými vesničkami a městy.

Specifika stavby

Rozhledna je postavená z kvalitního dřeva a její konstrukce je navržena tak, aby odolala povětrnostním vlivům. Přestože měří pouhých sedm metrů, její poloha na vyvýšeném terénu zajišťuje, že vám poskytne výborný výhled na okolí.

Okolní atraktivity

Při návštěvě Nové Vsi u Kdyně můžete nejen navštívit rozhlednu, ale také si užít další turistické zajímavosti. V okolí se nacházejí různé pěší trasy a cyklostezky. Městečko Kdyně, které je nedaleko, nabízí historické památky jako je starý kostel a malebné náměstí. Milovníci přírody mohou vyrazit na výlety do nedalekých lesů a kopců, které jsou plné krásných koutů k objevení.

Zajímavou informací je, že tento projekt rozhledny byl financován z prostředků Evropské unie a stal se tak nejen turistickým lákadlem, ale také symbolem spolupráce a rozvoje regionu.

Reklama

Jak se tam dostat?

Do Nové Vsi u Kdyně se nejlépe dostanete autem nebo na kole. Parkování je v místě bezproblémové a z vesnice je to jen krátká procházka k samotné rozhledně. Pro ty, kteří využívají hromadnou dopravu, jsou k dispozici pravidelné autobusové spoje z Kdyně a okolních obcí.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu