Rozhledna na skokanském můstku Lomnice nad Popelkou

Rozhledna na skokanském můstku nedaleko Lomnice nad Popelkou je opravdu unikátní stavbou, která přitahuje turisty nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Tato netradiční rozhledna byla zbudována v roce 2007 jako součást rekonstrukce skokanského můstku a nabízí jedinečný výhled na okolní krajinu. Podobnou rozhlednu lze najít například v Zadově na Šumavě.

Reklama

Historie a architektura

Rozhledna byla postavena jako součást rekonstrukce původního skokanského můstku, který byl v té době již v nevyhovujícím stavu. Místní architekti se inspirovali moderními skokanskými můstky v zahraničí a do projektu vnesli nové prvky, které činí rozhlednu nejen užitečnou, ale také esteticky atraktivní. Otevření veřejnosti proběhlo v roce 2007, a od té doby je místem, kde se mohou návštěvníci kochat panoramatickým výhledem.

Výlety a turistické trasy

Rozhledna se nachází v Ještědsko-kozákovském hřbetu, který je součástí Libereckého kraje a okresu Semily. Oblast je známá svými malebnými turistickými trasami, které se vlní skrz hluboké lesy a zelené louky. V blízkosti rozhledny vedou dobře značené turistické stezky, které jsou vhodné jak pro pěší turistiku, tak pro cyklistické výlety. Návštěvníci často podnikají okružní výlety, během nichž mohou obdivovat krásy přírody a zastavit se na občerstvení v některé z místních hospůdek.

Jak se tam dostanete?

Rozhledna je snadno dostupná jak autem, tak veřejnou dopravou. Nejbližším městem je Lomnice nad Popelkou, odkud je možné se k rozhledně dostat pěšky nebo na kole po turistických trasách. Pro ty, kteří se rozhodnou přijet autem, je k dispozici parkoviště v blízkosti areálu.

Významná místa v okolí

Okolí rozhledny nabízí mnoho dalších zajímavých míst k navštívení. Nedaleko se nachází historické město Turnov, které je známé svou bohatou historií a kulturními památkami, jako jsou zámek Hrubý Rohozec nebo Valdštejn. Milovníci přírody si mohou užít návštěvu Českého ráje, který nabízí nespočet skalních útvarů a malebných vyhlídek.

Reklama

Zajímavosti

Jednou z kuriozit této rozhledny je fakt, že návštěvníci mohou sledovat tréninky skokanů na lyžích přímo z vyhlídkové plošiny. Díky této unikátní kombinaci sportovního zařízení a turistické atrakce, je rozhledna jedním z mála míst, kde se propojuje sportovní a turistický zážitek.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu