Rozhledna Mařenka

Vypravíte-li se do Slavonic, do Telče nebo Dačic, rozhodně si nenechte ujít návštěvu nedaleké rozhledny Mařenka. Zajímavá technická stavba vyhlídkové věže stojí na vrcholu stejnojmenného kopce od roku 2012.

Reklama

Historie a architektura

Rozhledna Mařenka, vztyčená v roce 2012, nese jméno po nedalekém kopci, který se nachází v pohoří Českomoravská vrchovina. S nadmořskou výškou 708 metrů přitahuje mnoho turistů díky fascinujícím výhledům do okolí. Postavena je z ocelové konstrukce, jejíž horaly s jistotou odolají i drsnějším klimatickým podmínkám.

Co vás čeká

Při návštěvě rozhledny Mařenka se můžete těšit na panoramatické výhledy, které zahrnují kraj Vysočina s jeho krásnými lesy, poli a vesnicemi. Z rozhledny uvidíte města jako Telč a Dačice, a pokud máte štěstí na krásné počasí, můžete spatřit i vzdálenější Slavonice.

Dostupnost a služby

Rozhledna je přístupná po značených turistických stezkách, které vedou z různých směrů. Nejčastějším výchozím bodem je vesnice Štěměchy, odkud je to příjemná procházka, vhodná i pro rodiny s dětmi.

Praktické informace

Rozhledna Mařenka je otevřena celoročně a vstup je zdarma. Vzhledem k její poloze je ideálním výletem jak pro pěší turisty, tak pro cyklisty. U paty rozhledny jsou k dispozici lavičky a malé odpočívadlo, kde si můžete vychutnat piknik s výhledem na krásnou krajinu okolní oblasti.

Reklama

Proč navštívit

Rozhledna Mařenka je skvělým cílem pro milovníky přírody a vyhlídkových věží. Spojuje v sobě technickou zajímavost a přírodní krásu, což vytváří jedinečný zážitek z výletu. Ideální je i pro ty, kdo chtějí uniknout každodennímu shonu a strávit chvíle odpočinku v klidu přírody.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu