Rozhledna Libčice

Rozhledna Libčice je zajímavé turistické místo nacházející se v Středočeském kraji, konkrétně v okrese Praha-západ. Tato působivá dřevěná konstrukce, která zahrnuje vnitřní ocelové točité schodiště, byla vybudována podle projektu studentů Českého vysokého učení technického v roce 2019. Stavby se ujala firma Skanska Reality a.s., která je známá svými kvalitními stavebními projekty.

Reklama

Architektura a design

Rozhledna je vyrobena ze dřeva, což jí dodává na kouzlu a přirozeně se tak začleňuje do okolního prostředí. Vnitřní ocelové schodiště dodává konstrukci potřebnou pevnost a stabilitu, což umožňuje pohodlný a bezpečný výstup návštěvníkům. Důmyslné spojení dřeva a oceli podtrhuje moderní, přesto tradiční estetiku rozhledny.

Výhled do okolí

Jedním z hlavních lákadel této rozhledny je úchvatný výhled do okolní krajiny. Z jejího vrcholu lze spatřit nejen blízké okolí Libčic nad Vltavou, ale také vzdálenější oblasti Středočeského kraje. Vzhledem k její poloze v nadmořské výšce 216 metrů nabízí panoramatické výhledy, které potěší jak milovníky přírody, tak příležitostné návštěvníky.

Historie a vznik

Projektem a designem rozhledny se zabývali studenti Českého vysokého učení technického (ČVUT), což je významná česká technická univerzita. Tento unikátní studentský projekt se stal skutečností díky spolupráci se společností Skanska Reality a.s. a byl dokončen v roce 2019. Tímto vzniklo jedinečné místo, které představuje fúzi moderního designu a praktického využití dřeva a oceli.

Turistické zajímavosti v okolí

Kromě samotné rozhledny nabízí její okolí i další turistické atrakce. Nedaleko se nachází řeka Vltava, která je oblíbeným místem pro vodní sporty a rekreační aktivity. V blízkosti můžete také najít několik přírodních rezervací a parků, ideálních pro pěší turistiku a cykloturistiku. Lokalita je dobře dostupná jak po silnici, tak veřejnou dopravou, což z ní činí skvělé výchozí místo pro výlety po Středočeském kraji.

Reklama

Praktické informace

Rozhledna je přístupná po celý rok a její návštěva je vhodná pro rodiny s dětmi i jednotlivce. Vzhledem k ocelovému schodišti je však doporučeno dbát na bezpečnost, zejména při deštivém počasí.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu