Rozhledna Krudum

Rozhledna Krudum, umístěná na stejnojmenném vrcholku v pohoří Slavkovský les, nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na krajinu Karlovarského kraje. Nachází se v okrese Sokolov a je jednou z turistických zajímavostí této oblasti.

Reklama

Historie a konstrukce

Rozhledna Krudum byla postavena na místě původní kamenné rozhledny, jejíž zbytky jsou dodnes viditelné poblíž současné pozorovací věže. Nová ocelová konstrukce byla otevřena roku 2008 a od té doby láká turisty svou stabilní a moderní stavbou. Vyhlídková věž má celkovou výšku 50 metrů, přičemž návštěvní plošina se nachází ve výšce 30 metrů nad terénem.

Vybavení a dostupnost

Rozhledna je přístupná celoročně, avšak v zimním období je třeba dávat pozor na možnou námrazu na schodech a ocelové konstrukci. Turisté se k ní mohou dostat po značených trasách, které vedou z několika okolních vesnic a měst. Cesta je vhodná jak pro pěší turisty, tak pro cyklisty, kteří mohou využít stezky vedoucí skrze krásy Slavkovského lesa.

Panorama a výhled

Z vyhlídkové plošiny rozhledny Krudum se návštěvníkům naskýtá dechberoucí panorama okolní krajiny. Za dobrého počasí je možné vidět významná místa vzdálená desítky kilometrů, mezi jinými například Karlovy Vary nebo Krušné hory. Výhled zahrnuje husté lesy Slavkovského lesa, malebné vesničky a táhlé kopce, což vytváří jedinečný zážitek pro každého návštěvníka.

Přírodní bohatství

Slavkovský les je známý svou výslednou přírodní krásou a bohatou faunou i flórou, což činí návštěvu rozhledny Krudum ideální volbou pro milovníky přírody. Lesy plné borovic a smrků, čerstvý horský vzduch a zvuky pralesa přidávají celému místu na kouzlu.

Reklama

Skutečnost, že rozhledna Krudum je přístupná pro veřejnost po celý rok, ji činí populárním cílem pro rodinné výlety i individuální turisty. Ať už hledáte klid v přírodě, adrenalin na schodech vyhlídkové věže, nebo se jen chcete pokochat krásným výhledem, Rozhledna Krudum vám tyto zážitky jistě nabídne.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu