Rozhledna Křivoš

Rozhledna Křivoš, nacházející se v Českomoravské vrchovině, v obci Kaly v okrese Brno-venkov, je skvělým cílem pro všechny milovníky přírody a krásných výhledů. Tato malebná dřevěná stavba, jež byla postavena v roce 2004, dosahuje výšky 7 metrů a nabízí okouzlující pohled na okolní krajinu Jihomoravského kraje. Rozhledna stojí na kopci ve výšce 464 metrů nad mořem a svou jednoduchostí a přírodním vzhledem dokonale ladí s okolní krajinou.

Reklama

Architektura a konstrukce

Stavba rozhledny, vyrobená ze dřeva, je skromná, ale působivá svým rustikálním šarmem. Dřevěná konstrukce nejen přispívá k estetickému kouzlu rozhledny, ale také harmonicky zapadá do okolní přírody. Navzdory své menší výšce nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek.

Co můžete vidět?

Z vrcholu rozhledny se otevírá panoramatický výhled na malebné vesnice, husté lesy i zemědělské oblasti. Za pěkného počasí lze vidět na desítky kilometrů daleko, což poskytuje nádherné možnosti pro fotografa, milovníky přírody či rodinné výlety.

Jak se tam dostat

K rozhledně Křivoš se nejlépe dostanete pěšky či na kole, což je ideální příležitost pro krátkou procházku nebo cyklovýlet. V blízkosti obce Kaly vedou značené turistické trasy, které vás provedou přes malebné krajiny Českomoravské vrchoviny.

Tipy pro návštěvníky

Nezapomeňte si přinést dostatek vody a vhodnou turistickou obuv, cesta k rozhledně sice není náročná, ale může být poměrně strmá. Pro zlepšení rozhledu se doporučuje navštívit rozhlednu za slunečných dnů, kdy je viditelnost největší.

Reklama

Rozhledna Křivoš je ideální cíl pro krátký výlet, ať už jste nadšený turista, rodina s dětmi nebo fotograf hledající nádherné krajinářské záběry. Tato malá, avšak půvabná rozhledna nabízí kouzelné zážitky v srdci Jihomoravského kraje.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu