Rozhledna Kožová hora

Rozhledna Kožová hora, často nazývaná jednoduše Kožovka, je půvabným vyhlídkovým bodem nacházejícím se necelé 2 km od jižního okraje města Kladna. Tento zalesněný návrší se pyšní krásnou kamennou rozhlednou, kterou obklopuje klidná příroda Křivoklátské vrchoviny. Okolí je ideální nejen pro milovníky pěší turistiky, ale i pro cyklisty, kteří si chtějí užít neformální projížďku po místních lesních cestách.

Reklama

Historie a architektura

Kožová hora svou rozhlednou obohacuje okolí Kladna již po mnoho desetiletí. Rozhledna byla postavena v roce 1930 a jejím hlavním architektem byl Jan Kala. Fasáda je tvořena z místního kamene, což jí dodává rustikální vzhled, který se nádherně snoubí s okolními lesy. Jedná se o věž s vnitřním schodištěm, které vede až na vyhlídkovou plošinu. Z této plošiny se vám naskytne panoramatický výhled na Kladno a jeho okolí.

Čím je Kožovka zajímavá

Jedinečnost Kožové hory nespočívá jen ve výhledu, ale i ve své poloze. Nachází se totiž nedaleko letiště Aeroklubu Kladno, což je velkým lákadlem pro fanoušky leteckých sportů. Kombinace lesních stezek, blízkost letiště a historická rozhledna vytváří ideální podmínky pro jednodenní výlet nebo víkendový odpočinek.

Vybavení a služby

V blízkosti rozhledny najdete i několik laviček a dřevěných přístřešků, kde si můžete odpočinout. Okolní turistické trasy jsou dobře značené a snadno přístupné. Blízkost města Kladna zajišťuje, že i když si budete chtít dát oběd nebo si zakoupit suvenýry, nebudete mít daleko ke svým potřebám.

Pro ty, kteří rádi fotí, je Kožová hora skvělým místem. Výhledy na město a okolní přírodu jsou zvláště malebné během zlatých hodin východu a západu slunce. Navíc, při dobrém počasí můžete vidět až do Prahy, což je dalších 25 km daleko.

Reklama

Za návštěvu Rozhledny Kožová hora určitě stojí už jen kvůli svému unikátnímu umístění a množství aktivit, které nabízí pro všechny věkové kategorie. Ať už jste vášnivý turista, cyklista, letecký nadšenec nebo jen chcete strávit klidný den v přírodě, Kožová hora je místem, které vám zanechá krásné vzpomínky.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu