Rozhledna Hradišťský vrch

Hradišťský vrch je jedním z malebných míst Jihočeského kraje, nedaleko města Kaplice v okrese Český Krumlov. Na tomto vrchu, který se tyčí do výšky 778 metrů nad mořem, byla v roce 2019 postavena moderní dřevěná rozhledna. Stavba je výjimečná nejen svým designem, kterým se pyšní architekt Pavel Jura, ale také svým výškovým rozpětím dosahujícím 28 metrů.

Reklama

Architektura a konstrukce

Rozhledna je vyrobena převážně z dřeva, které pochází z místních zdrojů. Kombinace s ocelovým točitým schodištěm dodává stavbě moderní vzhled a zároveň praktičnost. Návštěvníci, kteří dosáhnou vrcholu schodiště, jsou odměněni 360° panoramatickým výhledem, který zahrnuje šumavské hory, Novohradské hory a za dobrého počasí dokonce i Alpy. Díky této unikátní kombinaci přírodních materiálů a industriálního designu se rozhledna rychle stala populární mezi turisty i místními obyvateli.

Co uvidíte z rozhledny

Rozhledna na Hradišťském vrchu nabízí jedinečné pohledy na okolní krajinu. Mezi hlavní atrakce, které lze spatřit, patří město Kaplice a vzdálené vrcholy Šumavy a Novohradských hor. Na jaře a v létě je krajina zelená a svěží, zatímco v zimě vytváří sněhem pokrytá krajina bílou pohádku, kterou ocení každý fotograf.

Turistické značení a dostupnost

Rozhledna je snadno přístupná pro návštěvníky všech věkových skupin. Na Hradišťský vrch vede několik turistických tras, které jsou dobře značené. Nejpoužívanější trasa začíná v Kaplici a vede skrze malebné lesy a louky. Cesta je mírně náročná, ale díky krásné přírodě je zážitek z putování o to úžasnější. Na cestě lze nalézt informační tabule, které poskytují zajímavé informace o místní fauně a flóře.

Zajímavosti v okolí

V blízkosti rozhledny se nachází několik dalších zajímavých lokalit, které stojí za návštěvu. Patří mezi ně historický hrad Velešín a zřícenina hradu Pořešín. Město Kaplice samotné nabízí několik kulturních památek, včetně gotického kostela sv. Petra a Pavla. Návštěva těchto míst může být skvělým doplňkem výletu na rozhlednu.

Reklama

Navštivte Hradišťský vrch a užijte si harmonii přírody a moderní stavby v srdci Jihočeského kraje.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu