Rozhledna Holý kopec

Rozhledna Holý kopec, situovaná v Jihomoravském kraji v okrese Vyškov, je unikátní stavbou, která vznikla rekonstrukcí bývalého vodojemu. Tato rozhledna stojí na vrchu s nadmořskou výškou 369 metrů v obci Bohdalice-Pavlovice.

Reklama

Historie a rekonstrukce

Původní vodojem, který byl postaven v letech minulého století, ztratil svůj původní účel, a proto se obec rozhodla využít jeho konstrukci k vytvoření turistické atrakce. V roce 2014 proběhla důkladná rekonstrukce, během které byla postavena nová vyhlídková plošina a přístupové schody. Výsledkem je moderní rozhledna, která přitahuje turisty nejen svým výhledem, ale i zajímavou historií.

Architektonické řešení

Stavba rozhledny zůstala věrná původnímu vodojemu – válcový tvar s vepsanou vyhlídkovou plošinou poskytuje skvělý výhled na okolní krajinu. Kovové schody vedoucí na plošinu dodávají konstrukci moderní vzhled, a celkově se jedná o esteticky zajímavou stavbu, která harmonicky zapadá do okolní přírody.

Nabízené výhledy

Po vyšplhání 68 schodů na vyhlídkovou plošinu se návštěvníkům naskytne panoramatický výhled na jihomoravskou krajinu. Za dobrého počasí lze vidět nejen okolní vesnice a města, ale také vzdálenější vrcholy Drahanské vrchoviny a Pálavy.

Okolní příroda a aktivity

Okolí rozhledny je ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku, protože zde vede několik značených tras. V blízkosti se nachází také řeka Haná, která poskytuje příležitosti k rybaření a relaxaci v přírodě. Na vrcholu Holého kopce najdou návštěvníci rovněž několik piknikových stolů a laviček, které jsou ideální pro odpočinek.

Reklama

Dostupnost

Rozhledna je dostupná autem, s parkovištěm nedaleko základny. K rozhledně vede také značená turistická cesta, kterou mohou návštěvníci využít při procházce z nedaleké vesnice Bohdalice-Pavlovice. Informace o otevíracích hodinách a dalších detailech jsou k dispozici na oficiálních stránkách obce.

Rozhledna Holý kopec je perfektním výletem pro všechny, kteří chtějí spojit historii, architekturu a přírodní scenérie v jednom nezapomenutelném zážitku.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu