Rozhledna Havran

Rozhledna Havran, nacházející se na stejnojmenném kopci v pohoří Český les, představuje jedinečnou kombinaci historie a současné turistiky. Původně byla vystavěna jako vojenská pozorovatelna v roce 1963 a sloužila až do pádu železné opony. Po letech chátrání došlo ke zdařilé rekonstrukci, která tuto stavbu zachovala pro veřejnost.

Reklama

Historie a rekonstrukce

Rozhledna byla původně součástí vojenské infrastruktury, což přidává místu na historické hodnotě. V šedesátých letech minulého století, kdy byla vystavěna, sloužila jako pozorovatelna pro armádu. Po ukončení vojenských operací a postupné dezintegraci vojenských objektů zůstala opuštěná a zchátrala. Až v posledních letech byla díky místním iniciativám a financování z veřejných zdrojů kompletně zrekonstruována a otevřena pro turistiku.

Umístění a prostředí

Rozhledna se nachází na vrcholu kopce Havran v nadmořské výšce 893 metrů. Toto místo je součástí Plzeňského kraje, konkrétně okresu Tachov. Český les nabízí množství turistických stezek a přírodních krás, které přitahují milovníky turistiky i fotografie. Díky své poloze poskytuje rozhledna nádherný výhled na okolní krajinu a přilehlé lesy.

Co očekávat při návštěvě

Po výstupu na vrchol rozhledny budete odměněni panoramatickým výhledem, který se rozprostírá od Českého lesa až po vzdálené hory na české a německé straně. Jedná se o ideální místo pro rodinné výlety, stejně jako pro vášnivé fotografy hledající dokonalé záběry. V blízkém okolí se nacházejí také další turistické atrakce, jako jsou lesní stezky, historické památky a možnosti pro piknik.

Praktické informace

Rozhledna Havran je snadno přístupná z turistických stezek vedoucích z blízkých vesnic. Nejbližšími většími městy jsou Tachov a Plzeň. Díky své poloze v Českém lese je nejlepší období pro návštěvu od jara do podzimu, kdy je příroda v plném rozkvětu a výhledy jsou nejkrásnější. Dbejte na vhodné oblečení a obuv, protože terén může být náročný, obzvláště po deštích.

Reklama

Rozhledna Havran je skvělou ukázkou toho, jak lze efektivně využít a znovu oživit historické objekty. Díky její strategické poloze a krásným výhledům se stala oblíbeným turistickým cílem. Pokud plánujete výlet do Českého lesa, rozhodně si tuto zajímavost nenechte ujít.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu