Rozhledna Chocholík

Na vyhlídkovou plošinu rozhledny Chocholík u Vyškova ve výšce 23 metrů nad zemí můžete vystoupat po točitém ocelovém schodišti. Spatříte z ní Drahanskou vrchovinu, Chřiby, Hostýnské vrchy, Beskydy a Bílé Karpaty.

Reklama

Historie a Poloha

Rozhledna Chocholík je působivou stavbou nacházející se v malebném Jihomoravském kraji, konkrétně v okrese Vyškov. Leží nedaleko obce Drnovice a je zasazena ve výšce 367 metrů nad mořem. Její strategické umístění nabízí návštěvníkům úchvatné pohledy na okolní krajinu.

Architektura a Konstrukce

Stavba rozhledny je výjimečná svou architekturou. Schodiště je vyrobeno z oceli, což jí dodává moderní a pevný vzhled. Výstup na vyhlídkovou plošinu může být náročný, ale nádherný výhled za tu námahu stojí. Celá konstrukce je navržena tak, aby odolala přírodním vlivům a poskytovala bezpečný prostor pro turisty.

Co můžete spatřit

Z vyhlídkové plošiny ve výšce 23 metrů nad zemí se návštěvníkům otevírá panoramatický výhled na několik pohoří. Právě odtud lze obdivovat Drahanskou vrchovinu, která nabízí jemné vrásky krajiny. Chřiby dodávají rozhledně svůj vlastní charakteristický panoramatický ráz. Východním směrem jsou vidět Hostýnské vrchy, jejichž zalesněné hřebeny jsou skutečně nádherné, a na jihovýchodě pak majestátní Bílé Karpaty. Za dobrého počasí mohou turisté rovněž zahlédnout vzdálenější Beskydy.

Turistické zajímavosti v okolí

Okolí rozhledny Chocholík je bohaté na turistické zajímavosti. V blízkosti můžete navštívit historická města Vyškov a Drnovice, která nabízejí řadu kulturních památek. Pro milovníky přírody je v okolí několik přírodních rezervací a stezek, které jsou ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku.

Reklama

Praktické informace

Pokud plánujete výlet na rozhlednu Chocholík, je dobré vědět, že areál je přístupný po celý rok. V letních měsících je ideální čas na návštěvu, kdy počasí umožňuje nejlepší výhledy. Doporučuje se pevná obuv a dostatek pitné vody, neboť výstup může být fyzicky náročný. Nezapomeňte si vzít fotoaparát, protože výhledy z Chocholíku jsou nezapomenutelné, a to zejména při západu slunce.

Rozhledna Chocholík je skvělým místem pro rodinný výlet i pro nadšence do fotografie a přírody. Objevíte zde klid a krásu jihomoravské krajiny, která vás okouzlí svým jedinečným kouzlem.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu