Rozhledna Botanická zahrada Praha

V areálu pražské botanické zahrady, v Tróji, v sousedství ZOO, byla postavena v roce 2014 veřejnosti přístupná rozhledna. Je vysoká 10 metrů. Tato rozhledna, nabízející nádherný výhled na okolní přírodu, je skvělým místem pro všechny milovníky klidných vycházek i fascinujících panoramat.

Reklama

Historie a charakteristika

Rozhledna Botanická zahrada Praha byla otevřena v roce 2014 a od té doby láká návštěvníky hledající únik z rušného městského života. Se svými pouze 10 metry výšky je více intimním místem k rozjímání než klasickou turistickou dominantou. Přesto nabízí pozoruhodný výhled na zahradu i sousední pražskou ZOO.

Co můžete vidět a zažít

Botanická zahrada v Tróji, kde se rozhledna nachází, je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších atrakcí v Praze. Kromě rozhledny zde najdete:

  • Exotické a domorodé rostliny uspořádané v tematických sklenících a zahradách.
  • Vzdělávací výstavy zaměřené na ekologii a ochranu přírody.
  • Různé naučné stezky vedoucí přes celou zahradu.

Jak se tam dostat

Místo se nachází v Tróji, což je snadno dostupná část Prahy. Můžete se sem dostat městskou hromadnou dopravou nebo autem, přičemž parkování je k dispozici přímo u ZOO. Botanická zahrada je otevřena celoročně, ale otevírací doba se může měnit v závislosti na ročním období.

Speciální tipy pro návštěvníky

Pokud si chcete návštěvu opravdu užít, doporučujeme přijet brzy dopoledne, kdy je tu ještě relativně klidno. Ve spojení s prohlídkou rozhledny si nezapomeňte naplánovat dostatek času i na další atrakce ve stejném areálu, jako je tropický skleník Fata Morgana nebo romantická Japonská zahrada.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu