Rozhledna Boiika

Rozhledna Boiika se nachází nedaleko Nasavrk v Pardubickém kraji a svým návštěvníkům nabízí nejen nádherné výhledy, ale i zajímavou historickou zkušenost. Pojmenování rozhledny odkazuje na keltský kmen Bójů, který v této oblasti kdysi sídlil. Rozhledna je součástí Keltské stezky Železnými horami, což je trasa, která vede krásnou krajinou a zároveň odhaluje bohatou keltskou historii regionu.

Reklama

Historické Pozadí

Návštěvníci, kteří se vydají na Keltskou stezku, mohou kromě Rozhledny Boiika objevovat i další významné historické památky. Jednou z nejvýznamnějších zastávek na této stezce jsou pozůstatky keltského oppida, což bylo opevněné centrum kmene Bójů. Tato lokalita svědčí o jejich vyspělosti a významu v regionu.

Rozhledna Boiika

Popis

Rozhledna Boiika se tyčí v nadmořské výšce 528 metrů a je situována v malebném prostředí Železných hor. Díky její strategické poloze nabízí nezapomenutelné panoramatické výhledy do širokého okolí. Na její vrchol vás dovede příjemná turistická cesta, která je vhodná i pro rodiny s dětmi. Její konstrukce je jednoduchá, ale funkční, a nabízí bezpečné a pohodlné stoupání.

Vybavení a Přístup

Rozhledna je snadno přístupná pěšky i na kole. V okolí se nachází několik odpočinkových míst, kde můžete načerpat nové síly a odpočinout si v krásné přírodě. K dispozici jsou i informační tabule, které poskytují zajímavé informace o keltské historii a okolní přírodě.

Zajímavosti v Okolí

Rozhledna není jedinou zajímavostí v oblasti. V blízkosti Nasavrk najdete také Keltský archeopark, který nabízí interaktivní expozice a rekonstrukce keltských staveb, což je ideální pro všechny věkové skupiny. Další atraktivní destinace v okolí zahrnují přírodní rezervace, cyklotrasy a turistické stezky, které vás zavedou do srdce Železných hor.

Reklama

Rozhledna Boiika tak představuje nejen místo s nádhernými výhledy, ale i bránu do fascinující historie regionu. Návštěvníci se mohou těšit na kombinaci přírodních krás a historických zajímavostí, které z ní činí neodolatelnou zastávku při jejich putování Železnými horami.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu