Rozhledna Bohušův vrch u Plané

Rozhledna Bohušův vrch – základní informace

Celková výška21 metrů
Výška vyhlídkové plošiny18 metrů
Nadmořská výška571 m. n. m.
Počet schodů73
Otevřena veřejnosti1909
Otevírací dobavolně přístupná celoročně
Vstupnézdarma

Bohušův vrch je kopec nacházející se poblíž města Planá v západních Čechách, v Plzeňském kraji. Tato oblast je známá svou přírodní krásou a historickými zajímavostmi. Na vrcholu Bohušova vrchu se nachází kamenná rozhledna, která je oblíbeným cílem turistů.

Reklama

Poloha: Bohušův vrch se nachází v blízkosti města Planá, které leží asi 12 km severozápadně od Tachova v Plzeňském kraji.

Rozhledna na Bohušově vrchu:

  • Historie: Rozhledna na Bohušově vrchu byla postavena v roce 1909. Byla vybudována jako turistická atrakce a poskytuje nádherné výhledy na okolní krajinu.
  • Architektura: Rozhledna je kamenná stavba. Výška rozhledny je přibližně 21 metrů a na vrchol vede 73 schodů.
  • Výhled: Z rozhledny je krásný výhled na město Planá, okolní vesnice, lesy a za dobré viditelnosti i na vzdálenější pohoří Českého lesa a Šumavy.

Dostupnost rozhledny:

  • Turistické stezky: K rozhledně vedou značené turistické trasy, které jsou dobře udržované a nabízejí krásné výhledy během cesty. Nejčastější výchozí bod je z města Planá.
  • Autem: Parkování je možné v Plané, odkud je rozhledna dostupná pěšky.

Příroda: Okolí Bohušova vrchu je bohaté na přírodní krásy, lesy a malebnou krajinu. Je to ideální místo pro pěší turistiku, cyklistiku a relaxaci v přírodě.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu