Rozhledna Bleiberg (Olověný vrch)

Turistická chata s rozhlednou Bleiberg, známá také jako Olověný vrch, je oblíbeným výletním cílem v Karlovarském kraji. Byla postavena v roce 1933 a nabízí fascinující panoramatický výhled do okolí. Nachází se v okrese Sokolov, konkrétně v malebné obci Bublava v srdci Krušných hor.

Reklama

Historie a architektura

Rozhledna Bleiberg vznikla v období meziválečné prvorepublikové výstavby. Roku 1933 začala sloužit nejen jako vyhlídková věž, ale také jako turistická chata. Tato stavba je důkazem toho, jak důležité bylo v té době zprostředkovat návštěvníkům přístup k nádherným krajinám a umožnit jim nezapomenutelné zážitky z vrcholků hor.

Turistické aktivity

Přímou součástí rozhledny je černá sjezdovka Velký Bleiberg, která je součástí skiareálu Bublava. Tento skiareál je vhodný pro zkušené lyžaře, kteří hledají sportovní výzvy a adrenalin. Skiareál nabízí nejen sjezdovky různých obtížností, ale také moderní služby jako jsou lyžařské školy a půjčovny vybavení.

Okolní příroda a výhledy

Jedinečná poloha rozhledny na výšce 802 metrů nad mořem poskytuje úchvatné výhledy na Krušné hory. Návštěvníci mohou obdivovat nejen přírodní krásy tohoto pohoří, ale také malebné vesničky a rozlehlé lesy, které tvoří jedinečný rámec pro tento turistický klenot.

Dostupnost

Rozhledna Bleiberg je snadno dostupná jak pro pěší turisty, tak i pro cyklisty. Oblast nabízí různé turistické trasy a cesty, které zajišťují pohodlný přístup pro návštěvníky všech věkových kategorií. V zimním období je rozhledna dostupná i na lyžích, díky čemuž poskytuje komplexní turistický zážitek.

Reklama

Rozhledna Bleiberg (Olověný vrch) je skutečným skvostem Karlovarského kraje a nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a krásné výhledy. Reprezentuje poutavý kus historie a je místem, kde se přírodní krásy snoubí s aktivním odpočinkem.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu