ptačí ZOO Dubá

Tato jedinečná ptačí ZOO se nachází v malebném kraji severovýchodních Čech, konkrétně v Libereckém kraji v okrese Česká Lípa. Převládající filozofií ZOO Dubá je poskytovat domov nejen zdravým ptákům, ale i těm, kteří potřebují zvláštní péči kvůli různým handicapům. Toto jedinečné zaměření na handicapované jedince dělá z této ZOO jeden z mála specializovaných zařízení svého druhu v České republice.

Reklama

Prostor pro rozličné ptačí druhy

ZOO Dubá poskytuje útočiště širokému spektru ptačích druhů, od exotických papoušků po vzácné dravce, a to v přirozeně upraveném prostředí. V jednotlivých voliérách můžete spatřit barevné tukany, majestátní sovy a elegantní plameňáky. Zajímavostí je, že některé druhy ptáků zde úspěšně hnízdí a vyvádějí mláďata, což svědčí o vysoké kvalitě péče a vhodnosti životního prostředí.

Pomoc handicapovaným ptákům

Unikátní aspekt této ZOO spočívá v její specializaci na pomoc ptákům s různými zdravotními problémy. Od zraněných křídel po neurologické vady, každý pták má zde zajištěnou odbornou péči. Odborný tým veterinářů a pracovníků poskytuje individuální rehabilitaci a dlouhodobou péči, která zahrnuje nejenom lékařskou pomoc, ale i speciální stravu a mentální stimulaci. Díky nim mají ptáci šanci na zlepšení kvality života a mnozí se dokonce vracejí zpět do volné přírody.

Vzdělávací a interaktivní aktivity

Návštěvníci mají možnost zapojit se do různých vzdělávacích programů, které zvyšují povědomí o ochraně ptáků a jejich přirozeném prostředí. Pravidelné přednášky a interaktivní workshopy přinášejí cenné poznatky nejen pro děti, ale i pro dospělé. Například, při ukázkách krmení dravců si můžete všimnout, jak každý druh ptáka preferuje různé techniky lovení a jaké druhy potravy konzumuje.

Praktické informace pro návštěvníky

ZOO je otevřená celoročně a nabízí různé typy vstupného včetně rodinných balíčků. Pro návštěvníky je zde vybudováno komfortní zázemí včetně občerstvení a odpočinkových zón, které jsou rozmístěny po celém areálu. Ve všední dny je obvykle méně návštěvníků, což ocení ti, kteří hledají klidnější zážitek. Samozřejmostí je i bezbariérový přístup, který usnadňuje pohyb po areálu nejen handicapovaným osobám, ale i rodinám s malými dětmi či kočárky.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu