Přírodní areál Velká Dohoda

Přírodní areál Velká Dohoda je jedinečným místem, které láká návštěvníky svou rozmanitou nabídkou aktivit. Nacházející se v malebném Jihomoravském kraji, konkrétně v okrese Blansko, leží tento areál v bývalém kamenolomu, který dnes slouží jako atraktivní turistická destinace.

Reklama

Co zde můžete zažít

Pokud patříte mezi milovníky sportovních aktivit, jistě oceníte možnost vyzkoušet si zde ferraty, lezeckou stěnu nebo lanový park. Ferraty jsou zde instalovány v různých stupních obtížnosti, takže si zde užijí jak začátečníci, tak pokročilí lezci. Lezecká stěna nabízí výškové výzvy a lanový park přináší zážitek plný adrenalinu, prověří vaši zdatnost a rovnováhu.

Seznámení s přírodou

Kromě sportovních aktivit je přírodní areál skvělým místem pro ty, kteří si chtějí prostě jen užít krásy přírody. Při procházkách areálem můžete obdivovat místní faunu a flóru. Areál se nachází v nadmořské výšce 512 metrů a je součástí Drahanské vrchoviny, což zajišťuje úchvatné výhledy do okolí.

Historie a současnost

Historie areálu jako kamenolomu dává místu zvláštní atmosféru. Přeměna původně průmyslového objektu na turistický areál ukazuje na skvělou práci místního managementu a podporu regionu pro udržitelný cestovní ruch.

Praktické informace

Areál je situován nedaleko města Lipovec, což z něj činí snadno dostupnou destinaci pro všechny, kteří chtějí strávit čas aktivně i v klidné přírodě. Památky a přírodní památky v okolí přilákají nejen sportovce, ale i milovníky kultury a historie.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu