Pravěká stezka Stolany

Objevujete rádi skrytá místa v přírodě? Pak se vydejte do Stolan u Chrudimi. Mezi Stolany a Čejkovicemi je v lese ukrytý geologický poklad.

Reklama

Pravěká stezka Stolany

Pravěká stezka Stolany je jedinečným místem, které vás přenese do doby dávno minulé. Tento úchvatný kousek přírody se nachází v Pardubickém kraji, v okrese Chrudim. Stezka se vine krásnou krajinou Železných hor a je obklopena hustými lesy, což z ní činí ideální výletní cíl pro milovníky přírody a historie.

Co zde najdete

Během procházky po Pravěké stezce Stolany můžete narazit na několik unikátních geologických útvarů, které vám odhalí skryté příběhy z dávné minulosti Země. Stezka vás povede nejen přes přírodní krásy, ale také kolem několika památek, které svědčí o bohaté historii této oblasti.

Další zajímavosti

Pravěká stezka Stolany je označena jako přírodní památka, což ji činí chráněným územím. Její poloha na úpatí Železných hor v nadmořské výšce 312 metrů nad mořem zaručuje nádherný výhled na okolní krajinu. Stezka je přístupná po celý rok a nabízí tak možnost objevovat její krásy v každém ročním období.

Pokud plánujete návštěvu, nezapomeňte pečlivě zabalit vše potřebné na výlet do přírody. Nejenže si tak užijete krásnou procházku, ale také se dozvíte mnoho nového o geologii a historii této unikátní lokality.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu