Pohádková kovárna Selibov

Mezi překrásnými jihočeskými městy Písek a Protivín se ukrývá další zajímavý klenot zdejšího regionu. V malé vísce s názvem Selibov můžete navštívit Pohádkovou kovárnu.

Reklama

Unikátní spojení historie a pohádek

Pohádková kovárna Selibov není jen obyčejným muzeem. Tato čarovná destinace spojuje bohatou historii řemeslné kovárny s kouzelným světem pohádek.
Návštěvníci mohou obdivovat nádherný interiér, který se hemží pohádkovými postavami, a zároveň se seznámit s tradičními technikami kovářského řemesla.

Dětské atrakce a expozice

Děti si zde přijdou na své díky bohaté expozici postaviček z českých pohádek, které ožívají v důmyslně zpracovaných scénách.
Interaktivní prvky a možnost vyzkoušet si různé řemeslné činnosti zaujmou nejenom malé návštěvníky, ale i jejich rodiče.

Místní produkty a suvenýry

Nedaleko kovárny se nachází malý obchod s tradičními řemeslnými výrobky, kde si návštěvníci mohou zakoupit suvenýry na památku.
K dispozici jsou také výrobky, které byly vytvořeny přímo v kovárně pod rukama místních mistrů.

Historické kouzlo Jihočeského kraje

V rámci návštěvy Pohádkové kovárny stojí za to věnovat čas i procházkám po okolí Selibova. Jihočeský kraj je plný historických památek a nádherné přírody, kterou můžete obdivovat při pěších výletech nebo cyklotrasách, jež vedou nedalekými borovými lesy a malebnými vesničkami.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu